Projekt farmy wiatrowej w prokuraturze

Projekt farmy wiatrowej w prokuraturze
Bistrosavage, flickr cc-by-2.3

Sprawą budowy farmy wiatrowej w gminie Olszanka zainteresowała się prokuratura z Brzegu. {więcej}

W sprawie projektu budowy farmy wiatrowej wszczęto śledztwo, którego przedmiotem jest domniemane niedopełnienie przez władze gminy Olszanka obowiązków związanych z planowaniem inwestycji. O możliwości popełnienia przestępstwa w zakresie projektu farmy wiatrowej prokuraturę w Brzegu poinformowała Julia Pitera.

– Wszczęcie śledztwa było bezpośrednio zainicjowane otrzymaniem zawiadomienia od posła na sejm, do którego dołączono protokół kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu. Na podstawie samego zawiadomienia i protokołu kontroli nie byliśmy w stanie wykluczyć lub potwierdzić, czy zostało popełnione przestępstwo, więc to będzie wyjaśniane – Radio Opole cytuje Agnieszkę Mulkę-Sokołowską, prokuratora rejonowego w Brzegu.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuratura bada też przedstawienie przez inwestora dokumentów dotyczących wpływu inwestycji na środowisko, które – jak informuje Radio Opole – mogą być nierzetelne.

Wcześniej postanowienie uchylające decyzję środowiskową dla inwestycji Samorządowego Kolegium Odwoławczego, wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny, wobec czego nie ma przeszkód, aby inwestor mógł realizować na terenie gminy Olszanka projekt składający się z kilkudziesięciu elektrowni wiatrowych.

red. gramwzielone.pl