Energa szuka wykonawcy farmy wiatrowej Myślino

Energa szuka wykonawcy farmy wiatrowej Myślino
REpower

{więcej}Należąca do koncernu energetycznego Energa spółka Energa Invest ogłosiła przetargi na budowę zlokalizowanej w woj. zachodniopomorskim farmy wiatrowej Myślino. 

Docelowa moc farmy wiatrowej Myślino (gm. Gościno) ma wynieść 20,5 MW. Maksymalna wysokość wież wiatrowych nie powinna przekroczyć 110 metrów, a średnica wirników – maksymalnie 100 m. 

REKLAMA

Wykonawca farmy wiatrowej będzie wybierany w oddzielnych przetargach. Do każdego z przetargów inwestor chce dopuścić maksymalnie po 5 firm. Przedmiotem pierwszego przetargu będzie dostawa, montaż i uruchomienie elektrowni wiatrowych wraz z serwisowaniem przez okres 120 miesięcy. W tym wypadku termin składania wniosków o dopuszczenie do przetargu mija 29 marca br. 

REKLAMA

W drugim z przetargów zostanie wybrany wykonawca robót budowlanych i elektroenergetycznych. Tutaj termin składania wniosków o dopuszczenie do przetargu mija 15 kwietnia br. O wyborze wykonawcy zdecyduje kryterium ekonomiczne (waga 95%) oraz cena (5%). Zakładany czas raelizacji zlecenia to w każdym z przypadków po 11 miesięcy. 
gramwzielone.pl