Minutor Energia stawia na magazyny energii

Minutor Energia stawia na magazyny energii
Minutor Energia

Notowana na rynku NewConnect spółka Minutor Energia S.A. przyjęła nową strategię rozwoju na najbliższe lata. Zarząd firmy liczy zwłaszcza na rozwój segmentu biznesowego związanego z magazynowaniem energii.

Opublikowana przez Minutor Energia strategia rozwoju dzieli się na dwa główne kierunki. Jej podstawą jest rozwój projektów z zakresu bilansowania, magazynowania oraz dewelopowania farm fotowoltaicznych.

Drugim obszarem rozwoju jest bieżący biznes ukierunkowany na wzrost skali sprzedaży w segmencie B2B, zamówieniach publicznych oraz z zewnętrznego i organicznie rosnącego kanału sprzedaży strukturyzowanej rozwiązań z zakresu instalacji fotowoltaicznych i innych rozwiązań energetycznych.

REKLAMA

W ubiegłym miesiącu Minutor Energia zawarł porozumienie z tajwańską firmą Fuyas Enterprise, która ma wspierać Minutor w zakupie komponentów elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii od producentów z Azji.  

Prognozując najbliższe perspektywy krajowego rynku zielonej energii Zbisław Lasek, prezes Minutor Energia S.A, ocenia, że branża OZE, pomimo świetnych perspektyw w ujęciu długoterminowym, w najbliższym czasie musi liczyć się ze zmniejszeniem rynku w ujęciu rok do roku.

– Dynamiczny rozwój prosumenckich instalacji fotowoltaicznych negatywnie wpłynął na możliwości sieci elektroenergetycznych, dlatego za nadrzędny cel stawiamy sobie angażowanie się w projekty, które będą miały pozytywny wpływ na bilansowanie oraz magazynowanie energii, do których będziemy mogli trafić z naszą ofertą. Dla nas bilansowanie to nie tylko klastry, ale codzienna praca z odbiorcami naszych usług – komentuje Zbisław Lasek.

REKLAMA

Spółka zapowiedziała na pierwszy kwartał przyszłego roku wprowadzenie do sprzedaży magazynów energii dla konsumenta, a do końca 2022 r. chce wprowadzić serię magazynów energii, które będą instalowane w firmach i znajdą zastosowanie w projektach realizowanych choćby przez klastry energii.

Minutor Energia jest liderem Klastra Energii Zielone Mysłowice, którego celem jest stworzenie wydzielonego regionu zbilansowanego energetycznie, a także zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz przedsiębiorców działających na terenie gminy Mysłowice. 

Marka Minutor Energia została powołana w 2019 r. przez firmę Minutor Sp. z o.o. świadczącą usługi techniczne głównie dla przemysłu wydobywczego.

W ubiegłym miesiącu sąd zarejestrował połączenie spółki Minutor Energia Sp. z o.o. z notowaną na rynku NewConnect spółką Hub4Fintech S.A., dzięki czemu Minutor Energia S.A. stał się spółką publiczną.

Spółka HUB4Fintech S.A. była notowana na NewConnect od października 2017 r. Jej dotychczasowym obszarem działalności były usługi szkoleniowe, informatyczne i doradcze dla sektora publicznego.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.