Polski magazyn energii dla prosumenta

Polski magazyn energii dla prosumenta
Minutor Energia

Notowana na giełdzie NewConnect spółka Minutor Energia przedstawiła magazyn energii stworzony przez polski zespół. Produkcja magazynu ma się odbywać w naszym kraju.

Nowy prosumencki magazyn energii od Minutor Energia posiada moc 10 kW, a jego pojemność sięga 10,2 kWh (na stronie producenta na razie brakuje bardziej szczegółowej specyfikacji urządzenia).

Zbisław Lasek, prezes Minutor Energia S.A., informuje, że magazyn MTR Cells K10 ma bazować na bateriach litowo-żelazowo-fosforanowych. Jak podkreśla, takie baterie zaczęła wykorzystywać w swoich magazynach m.in. Tesla.

REKLAMA

Prezes Minutor Energia zapewnia, że tego rodzaju baterie charakteryzują się najwyższymi standardami bezpieczeństwa dostępnymi na rynku i wydłużoną żywotnością. Firma zapewnia 5 lat gwarancji na produkt i możliwość wykonania co najmniej 5 tys. cykli ładowania.

Dla porównania, największy europejski producent magazynów energii – niemiecki Sonnen – na swoje urządzenia bazujące również na bateriach LFP zapewnia 10 lat gwarancji i minimum 10 tys. cykli ładowania. Również 10-letnią gwarancję na magazyny Powerwall daje Tesla.

O ile część producentów magazynów energii odchodzi od umieszczenia wyświetlacza na obudowie urządzeń, magazyn Minutor Energia ma go posiadać. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł kontrolować parametry takie jak poziom naładowania baterii, napięcie generowane przez urządzenie czy ilość prądu oddawanego do sieci.

MTR Cells K10 ma cechować rozbudowana komunikacja z falownikami hybrydowymi. Minutor Energia ma intensyfikować współpracę z producentem falowników Goodwe, aby doprowadzić do pełnej kompatybilności i możliwości łączenia z produktami tej firmy.

REKLAMA

Urządzenie ma być przydatne zarówno w pracy w instalacji off-grid, a także jako dodatkowy system zasilania w przypadku awarii. 

Firma podpisała już pierwszą umowę o współpracy m.in z Yellow Boson S.A., właścicielem marki Wolna Energia, w ramach której w ofercie grupy pojawią się magazyny MTR Cells K10.

Minutor ma także list inencyjny z Netsu S.A. w zakresie wprowadzenia magazynu do struktury sprzedaży Netsu, spółki, która posiada 150 partnerów na terenie kraju.

­– Niewątpliwą zaletą urządzenia jest serwis naprawczy door to door, w ramach którego zgłoszenie serwisowe jest podejmowane w ciągu 3 dni i całość odbywa się u klienta. Jest to możliwe, ponieważ urządzenie jest w całości budowane w Polsce i wszystkie jego części spółka posiada na magazynie. Zainspirowało nas to do poszukiwania dystrybutorów na terenie Czech i Słowacji. Bliskość rynków pozwoli nam na odpowiednie zabezpieczenie dostaw – mówi Zbisław Lasek.

– Wprowadzając na rynek nasz produkt, skupiliśmy się na rozwiązaniu kluczowych aspektów, które były swego rodzaju mankamentem dla prosumentów, jak bezpieczeństwo, cena czy zakres serwisu. Wierzę, że MTR Cells K10 rozwiąże te problemy. Jednocześnie jest to także spełnienie obietnicy, którą daliśmy naszym inwestorom, aby zaprezentować rynkowi magazyn w pierwszym kwartale tego roku. – podsumuje prezes Minutor Energia S.A

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.