Zestawy hybrydowe i off-grid dostępne od ręki

Zestawy hybrydowe i off-grid  dostępne od ręki
Moduł Connext, fot. Azzurro

Azzurro zaczyna cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród klientów, a systemy magazynowania oparte na falowniku Azzurro pojawiają się coraz częściej w polskich domach. Dzięki doświadczeniu włoskiego rynku kompletny system hybrydowy wyposażony w moduł Connext i ładowarkę do aut elektrycznych nie ma sobie równych.

Moduł Connext to zaawansowany moduł HEMS/EMS, na który przysługuje dotacja z programu Mój Prąd 4.0. Dzięki temu modułowi możemy zwiększyć autokonsumpcję, wykorzystując 4 bardzo łatwo programowalne wyjścia. Moduł rozpoznaje, ile energii jest oddawanej do sieci i zgodnie z zaprogramowaną regułą może włączać dodatkowe urządzenia w gospodarstwie domowym. Dzięki temu możemy uruchamiać np. dodatkowe ogrzewanie, wentylację czy pompowanie wody ze studni głębinowej do zbiornika pośredniego.

REKLAMA

Azzurro

Dzięki temu modułowi ładowarka do aut elektrycznych zyskuje dodatkowe funkcje oraz strategie ładowania.

Możemy wybrać jedną z trzech opcji:

  • Ładowanie pełną mocą – wykorzystujemy wtedy pełną moc falownika oraz moc przyłączeniową, która jest zaprogramowana w module connext.
  • Strategia mieszana – zawsze, kiedy występuje eksport energii ładowarka osiąga minimalną moc 1680W. Wartość eksportowanej energii pomniejsza minimalny pobór mocy ładowarki.
  • Zielona strategia – ładowarka zaczyna ładować auto tylko wtedy gdy przekraczamy minimalną moc ładowania, a nasze auto jest ładowane w 100% ekologiczną energią.

Moduł Connext może też posłużyć do rozdziału mocy przyłączeniowej na aż 10 ładowarek jednocześnie. Dzięki innowacyjnemu software’owi nie musimy się martwić o przekroczenie mocy przyłączeniowej. Moduł Connext jest strażnikiem i pilnuje, aby zmniejszyć moc ładowarki, kiedy tylko zaczniemy przekraczać moc przyłączeniową – dzięki temu nie musimy zwiększać tej mocy ani martwić się jej przekroczeniem.

Zestaw hybrydowy od Azzurro posiada wiele zalet, jedną z nich jest zasilanie awaryjne, które zadziała w 20 ms w razie awarii zasilania. Jest to prawdziwy system awaryjnego zasilania, który może zasilać trzy fazy od razu po wyjęciu z pudełka. Wszystko jest wbudowane w falownik i nie potrzeba żadnego dodatkowego urządzenia.

Azzurro

Falownik można zaprogramować też tak, aby ładował baterie w konkretnych godzinach energią z sieci, kiedy ta będzie najtańsza w ciągu doby i eksportował nadwyżkę energii do sieci, kiedy ta będzie droga. Pozwoli to na jeszcze większe oszczędności, szczególnie w sezonie zimowym, kiedy w połowie roku 2024 w życie wejdą ceny dynamiczne. Jak to będzie wyglądać można zobaczyć tutaj.

REKLAMA

Azzurro

Kompletny zestaw hybrydowy Azzurro, który jednocześnie może działać jak prawdziwy falownik off-grid, składa się z następujących komponentów:

  • Falownik hybrydowy
  • Przekładniki prądowe – te przychodzą wraz z każdym falownikiem hybrydowym w pudełku
  • BMS – sterownik zarządzający procesem ładowania baterii
  • Baterie Pylontech H48050, które mają 10 lat gwarancji, a przy optymalnych warunkach pracy wytrzymają ponad 5000 cykli ładowania i rozładowania.
  • Moduł Connext
  • Ładowarka do aut elektrycznych

Jest to idealny zestaw pozwalający już dziś korzystać z rozwiązań przyszłości.

Azzurro oferuje również dla swoich urządzeń darmowy konfigurator online.  Pomoże on  dobrać nie tylko falownik odpowiedni do instalacji, ale również wskaże prawidłową pojemność magazynu energii oraz pozwoli obliczyć czas zwrotu takiej instalacji.

Skorzystaj z konfiguratora już dziś!

Azzurro

 

artykuł sponsorowany