Wielkoskalowa elektrownia PV z systemem magazynowania energii

Wielkoskalowa elektrownia PV z systemem magazynowania energii
Fot. Kehua

To będzie pierwsza w Guizhou wielkoskalowa elektrownia PV z systemem magazynowania energii. Projekt jest pokazową inwestycją w zakresie magazynowania energii (100 MW PV + 200 MWh ESS) w prowincji Guizhou. Stanowi punkt zwrotny w transformacji energetycznej regionu, dostosowując przy tym strukturę energetyczną i przesuwając szczyt obciążenia sieci w Guizhou na zimę 2023 roku.

Planowana moc drugiej fazy projektu wynosi 200 MW/400 MWh, natomiast faza pierwsza to 100 MW/200 MWh. Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami faza druga jest w trakcie budowy i ma być gotowa do podłączenia do sieci we wrześniu.

W ramach projektu zastosowano rozwiązanie ESS z chłodzeniem cieczą Kehua S³, w tym system baterii do magazynowania energii z chłodzeniem cieczą, PCS, EMS, BMS, transformator podwyższający napięcie 35 kV, kable zasilające, komunikacyjne itp.

 

Fot. Kehua

Kehua S³ – system magazynowania energii z chłodzeniem cieczą – integruje układy energoelektroniki, technologię cyfrową i inteligentną technologię kontrolera na poziomie klastrów z następującymi funkcjami:

  • Architektura systemu – dzięki modułowej budowie komponentów, standaryzacji urządzeń i inżynieryjnej produktywności Kehua S³ zapewnia zwiększoną funkcjonalność i niezawodność przy uproszczonej instalacji i procesach O&M, gwarantując krótszy cykl budowy i niższe koszty ogólne.
  • Aplikacja systemu – technologie takie jak inteligentna kontrola temperatury, inteligentny trójwymiarowy schemat chmury sprawiąją, że Kehua S³ ma wydłużoną żywotność baterii, krótszy czas obsługi i konserwacji oraz zwiększoną ogólną wydajność systemu.
  • Bezpieczeństwo systemu – połączenie zabezpieczeń przeciwpożarowych i przeciwwybuchowych trzeciego stopnia oraz wielowarstwowej izolacji zapewnia bezpieczeństwo, niezawodność i stabilność systemu.

 

Fot. Kehua

Realizacja projektu przyniesie szereg korzyści, w tym:

  • możliwość przesunięcia szczytowego obciążenia sieci,
  • zdolność regulacji częstotliwości,
  • elastyczność reagowania na popyt,
  • bardziej efektywne zarządzanie przerwami w dostawach energii z lokalnych elektrowni wiatrowych i słonecznych.

Kwestie związane z niestabilnością oraz zmiennością produkcji energii odnawialnej zostaną również w znacznym stopniu rozwiązane, umożliwiając szerokie i efektywne wykorzystanie energii z OZE. Pozwoli to zaspokoić zapotrzebowanie na wysokiej jakości, bezpieczne i niezawodne dostawy energii oraz jej efektywne wykorzystanie na potrzeby regionalnego rozwoju ekonomicznego i społecznego.

W efekcie projekt ten stanowi kamień milowy w naszych wysiłkach na rzecz transformacji w kierunku zielonej energetyki, radzenia sobie z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, zagwarantowania bezpieczeństwa energetycznego, promowania wysokiej jakości rozwoju sektora energii, a także osiągnięcia celu, jakim jest ograniczenie emisji i neutralizacja dwutlenku węgla.

 

Fot. Kehua

Jeśli jesteś zainteresowany realizacją podobnego projektu lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań Kehua do produkcji, magazynowania i zarządzania energią, skontaktuj się z nami:

Polskie Biuro Kehua
e-mail: angel@kehua.com

 

artykuł sponsorowany