REKLAMA
 
REKLAMA

Dla domowników i przedsiębiorstw – dwa nowe magazyny energii LG enblock e

Dla domowników i przedsiębiorstw - dwa nowe magazyny energii LG enblock e
Fot. LG

Magazyny energii LG enblock e występują w dwóch wersjach pojemnościowych. LG promuje serię enblock e zarówno dla rozwiązań domowych, jak i przemysłowych dzięki możliwości łączenia ze sobą poszczególnych jednostek.

Nowe magazyny energii LG mają się wyróżniać przede wszystkim niewielkim rozmiarem, łatwą instalacją oraz intuicyjną obsługą.

Użytkownik ma do wyboru wersję mniejszą (enblock E12.4) o pojemności netto 12,4 kWh (13,1 kWh brutto) oraz większą (enblock E15.5) oferującą 15,5 kWh pojemności netto (16,4 kWh brutto). System magazynowania energii jest zbudowany na bazie ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP). Producent podkreśla, że przy budowie baterii wykorzystano dopracowany proces laminowania i układania w stosy, aby stworzyć stabilną strukturę, co ma wpływać na żywotność i niezawodność całego systemu.

REKLAMA

Niezależnie od rozmiaru system jest opakowany w tę samą szafę o wymiarach 451 x 1573 x 330 mm. W przypadku mniejszego zestawu w środku obudowy oprócz systemu zarządzania bateriami (BMS) znajdują się 4 jednostki magazynujące energię (większy magazyn ma jedną dodatkową jednostkę). Po zakupie zestawu o pojemności 12,4 kWh użytkownik może nadal łatwo rozbudować system, dokładając jednostkę.

W przypadku enblock E12.4 roboczy zakres napięć (DC) wynosi od 225 do 328,5 V (napięcie nominalne 289,8 V). Bateria może być ładowana/rozładowywana maksymalnym prądem o wartości 36,5 A (mocą 6,2 kW). Enblock E15.5 oferuje roboczy zakres napięć (DC) od 180 do 262,8 V (napięcie nominalne 231,8 V). Bateria może być ładowana/rozładowywana maksymalnym prądem o wartości 36,5 A (mocą 7,7 kW).

REKLAMA

Prosty w instalacji

Enblock e (niezależnie od wersji) jest wyposażony w podstawowe zabezpieczenia prądowe. Producent twierdzi, że instalacja systemu jest łatwa, a dzięki kompaktowym wymiarom baterie można umieścić niemal w każdym miejscu, również na zewnątrz (IP55). Użytkownik końcowy może monitorować pracę systemu i sterować nim za pośrednictwem aplikacji.

Na ten moment magazyny energii enblock e mają być kompatybilne z falownikami takich producentów jak Fronius, Kostal, GoodWe oraz SMA.

Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej można uzyskać kontakt z zespołami sprzedażowymi na terenie Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Produkt nie jest obecnie dostępny na rynku polskim.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA