Solfinity na Battery Forum Poland w Nadarzynie

Solfinity na Battery Forum Poland w Nadarzynie
Solfinity

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się Battery Forum Poland, jedno z największych wydarzeń skupiających kluczowych przedstawicieli branży systemów magazynowania energii. Wśród wystawców, na stoisku B2.11, znajdą się eksperci z Solfinity, którzy udowodnią, że 15-letnia obecność firmy na rynku systemów bateryjnych nie jest przypadkowa.

Solfinity odpowiada na potrzeby rynku

Sektor PV, zarówno w Polsce, jak i na świecie, dynamicznie się zmienia. Coraz częstsze wyłączenia wielkoskalowych instalacji OZE zmuszają deweloperów do rozważenia zasadności budowy kontenerowych magazynów energii, które bilansują zarówno ich inwestycje, jak i cały system elektroenergetyczny. Z kolei prosumentów rozliczanych według nowego systemu obciąża coraz większa presja z uwagi na spadek cen sprzedaży nieskonsumowanej energii elektrycznej wyprodukowanej przez ich instalacje PV.

Zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych, Solfinity przygotowało szeroką ofertę, z którą wszyscy odwiedzający nadarzyńskie targi będą mogli się zapoznać.

 

Marka własna – iONTEC BESS

Solfinity wkroczyło na rynek przemysłowych systemów bateryjnych z własną marką iONTEC BESS. Są to kontenerowe układy, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, z możliwością skalowania ich pojemności w zakresie od 138 kWh do 1,1 MWh, dysponujące mocą znamionową od 50 kW do 1 MW.

Układ opiera się na akumulatorach od polskiego dostawcy i posiada specjalnie przygotowany EMS, który pozwala na czerpanie maksymalnych korzyści z systemu. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia zaprojektowanie modelu tak, aby inwestor mógł przede wszystkim zmaksymalizować autokonsumpcję oraz czerpać korzyści z arbitrażu cenowego, biorąc aktywny udział na rynku energii.

Magazyny energii iONTEC BESS otwierają również możliwość świadczenia usług elastyczności (m.in. DSR) za pośrednictwem prywatnego agregatora, co dodatkowo podnosi rentowność z inwestycji.

Rozwiązania dla prosumentów

Na stoisku B2.11 odwiedzający będą mogli zapoznać się z pełną ofertą rozwiązań dla prosumentów. Klienci zobaczą m.in. dobrze znane magazyny energii Kehua iStoragE oraz akumulatory BTS 5K marki Sofar. Pojawią się również produkty Hypontech, wśród których znajduje się falownik hybrydowy HHT oraz magazyny energii HBP H-6, które od początku bieżącego roku odpowiadają na potrzeby nawet posiadaczy bardzo małych układów PV, ponieważ jeden moduł baterii Hyponteh może pomieścić 3 kWh energii elektrycznej. Układ może być rozbudowany do pojemności 15 kWh.

Każde targi to możliwość spotkania z naszymi klientami. Jednak Battery Forum Poland to wydarzenie szczególne. W Solfinity jesteśmy świadomi nowych trendów w branży PV, dlatego w Nadarzynie będziemy mogli zaprezentować markę iONTEC BESS, czyli rozwiązania odpowiadające na potrzeby inwestorów biznesowych – mówi Krzysztof Mróz, dyrektor sprzedaży i marketingu w Solfinity, dodając: – Jestem przekonany, że przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi nam dotarcie do nowych klientów. Nie zapomnieliśmy również o odbiorcach indywidualnych, chcących wyposażyć swoje instalacje w moduły baterii akumulatorowych dopasowane do ich potrzeb. Po więcej szczegółów zapraszam wszystkich na stoisko B2.11 już od 22 do 24 maja.

Czas szkoleń

Poza ofertą handlową, zarówno pierwszego, drugiego, jak i trzeciego dnia targów Battery Forum Poland, na stoisku Solfinity Krzysztof Bukała poprowadzi szkolenie „Trendy w magazynach energii dla przemysłu”. Prezentacja odbędzie się codziennie o godzinie 11:30. Każdy odwiedzający stoisko będzie mógł wysłuchać spostrzeżeń naszego eksperta dotyczących spodziewanych zmian w sektorze BESS i wskazówek, jak się na nie przygotować.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest oczywiście bezpłatne, podobnie jak możliwość zapoznania się z pełną ofertą Solfinity dotyczącą magazynów energii dostępną tutaj.

 

Solfinity – materiał sponsorowany