
JinkoSolar dostarczy kolejne magazyny energii w obszarze C&I
Kompleksowe rozwiązanie do magazynowania energii w skali komercyjnej od JinkoSolar zyskuje na popularności. W ostatnich tygodniach chińska firma poinformowała o nowych projektach.
Kompleksowe rozwiązanie do magazynowania energii w skali komercyjnej od JinkoSolar zyskuje na popularności. W ostatnich tygodniach chińska firma poinformowała o nowych projektach.
To będzie pierwsza tego typu inwestycja europejskiego giganta budowlanego. Pieniądze od Strabag trafią do producenta, którego technologia wytwarzania baterii może w najbliższych latach okazać się przełomowa.
Szwedzka firma Northvolt ogłosiła opracowanie baterii sodowo-jonowej. W pierwszej kolejności nowe baterie mają być stosowane w stacjonarnych magazynach energii. Takie urządzenia Northvolt produkuje od tego roku w Gdańsku.
W Kalifornii ruszył magazyn energii wykorzystujący baterie wcześniej używane w pojazdach elektrycznych. A konkretnie w modelu Honda Clarity.
W zainstalowanej mocy fotowoltaiki (PV) w Polsce sięgającej około 16 GW większość stanowią instalacje prosumenckie. Jednocześnie w ostatnich latach dynamiki nabrał segment gruntowych farm fotowoltaicznych o mocach od kilkuset kW do kilkudziesięciu MW...
Rynek sieciowych magazynów energii jest silnie skoncentrowany. W 2022 r. pięciu największych dostawców rozwiązań magazynowych odpowiadało za większość zrealizowanych dostaw. Wartość inwestycji w duże magazyny energii na świecie wyniosła w ubiegłym roku 20 mld dolarów. W tym ma być znacznie większa.
Kstar to wiodąca marka w dziedzinie energoelektroniki i nowych dziedzin energii, w tym infrastruktury krytycznej dla centrów danych (UPS, akumulatory i klimatyzatory precyzyjne), modułowych rozwiązań dla centrów danych oraz kompleksowych rozwiązań PV i w zakresie magazynowania energii...
Sód (Na) jest szeroko dostępnym pierwiastkiem. Można go ekstrahować z wody morskiej i wykorzystywać do budowy baterii sodowo-wodnej. Według włoskich badaczy wykorzystanie takich baterii jednocześnie umożliwiałoby sekwestrację ogromnych ilości dwutlenku węgla, przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2.
Co pokazuje wykres? Wykres pokazuje automatyczne odprowadzenie nadwyżek energii z PV do magazynu ciepła. Ilość energii przekierowanej na grzałkę jest w sposób płynny i automatycznie dostosowywany do nadwyżki energii z PV (eksport do sieci). Ale o co dokładnie chodzi? Przeczytajcie poniżej.
Siemens Energy rozpoczął prace nad budową systemu magazynowania energii z kompensatorem synchronicznym. Wartość projektu szacuje na ponad 85 mln euro.
Firma Solfinity znana jest jako czołowy dostawca komponentów PV oraz podzespołów magazynów energii. Od lat jest jednak zaangażowana także w rozwój technologii bateryjnych i to nie tylko na rynku prosumenckim, ale i projektów wielkoskalowych...
Najnowsza seria magazynów energii niemieckiego producenta Voltfang, w odróżnieniu od wcześniejszych produktów bazujących na używanych bateriach, jest zbudowana z nowych baterii, pochodzących z nadprodukcji dla przemysłu motoryzacyjnego.
Magazyny energii elektrycznej są użytecznym uzupełnieniem systemu fotowoltaicznego. Mogą gromadzić energię elektryczną wygenerowaną w ciągu dnia i udostępniać ją w miarę potrzeb. Niedawna awaria domowej baterii w Lauterbach w Niemczech pokazuje jednak, że wada techniczna urządzenia może mieć poważne konsekwencje.
Technik baterii, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych, inżynier produkcji – do objęcia takich między innymi stanowisk przyuczani będę uczestnicy szkoleń zaplanowanych przez InnoEnergy Skills Institute i ManpowerGroup.
Magazyny energii to urządzenia, które pozwalają na magazynowanie energii elektrycznej i wykorzystanie jej w późniejszym czasie...