Dodatkowe pożyczki dla firm korzystających z finansowania wfośigw

Dodatkowe pożyczki dla firm korzystających z finansowania wfośigw
Fotolia

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu przygotowały ofertę preferencyjnych pożyczek na zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstw. Wojewódzkie fundusze mają do dyspozycji na ten cel ponad 300 mln zł.

Jak informuje Ministerstwo Klimatu, nowa oferta pożyczek to część rządowego programu Tarczy Antykryzysowej, który ma pomóc przedsiębiorcom korzystającym z finansowania przyznanego przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Ministerstwo Klimatu zaznacza, że przedsiębiorcy to ważna grupa beneficjentów korzystających ze wsparcia finansowego 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W całym kraju realizowanych jest przez nich wiele inwestycji dotyczących m.in. odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej.

REKLAMA

Resort kierowany przez Michała Kurtykę podkreśla, że to potężny rynek zielonych miejsc pracy, z którego korzystają także podwykonawcy będący często są niewielkimi firmami i zatrudniający mieszkańców z danego regionu.

Pandemia COVID-19 wywiera istotny negatywny wpływ na całą gospodarkę i poszczególne jej branże. Dlatego poszukujemy rozwiązań, które umożliwią przedsiębiorcom kontynowanie realizacji proekologicznych inwestycji. Jestem przekonany, że zaproponowana przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oferta preferencyjnych pożyczek na zachowanie płynności finansowej pozwoli wielu firmom przetrwać ten trudny czas i utrzymać miejsca pracy – komentuje minister klimatu Michał Kurtyka

REKLAMA

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej zaoferują pomoc firmom, które złożyły wnioski o dofinansowanie na realizację inwestycji, oferując im m.in. możliwość udzielania dodatkowych pożyczek na zachowanie płynności finansowej. W dyspozycji funduszy na ten cel jest ponad 300 mln zł.

Warunki udzielania takich pożyczek mają różnić się w poszczególnych funduszach, jednak ich wspólnymi elementami ma być preferencyjne oprocentowanie, brak opłat dodatkowych oraz elastyczne podejście do zabezpieczeń.

Oprocentowanie pożyczek ma rozpoczynać się już od 1,5 procenta. Zabezpieczenie udzielanego wsparcia ma być najczęściej ustalane w toku indywidualnych negocjacji pomiędzy danym funduszem i pożyczkobiorcą.

Wsparcie na zachowanie płynności finansowej ma sięgać maksymalnie 100 proc. kosztów realizowanej przez danego przedsiębiorcę proekologicznej inwestycji.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.