7. Konferencja Fronius System Partner już za nami!

7. Konferencja Fronius System Partner już za nami!
VII Konferencja Fronius System Partner

To były naprawdę nadzwyczajne dwa dni! Wartościowe prelekcje, wyjątkowi goście specjalni, przedstawiciele najlepszych firm instalacyjnych w Polsce, targi zdominowane przez profesjonalistów i dziesięciolecie Fronius Polska. Poznaliśmy też najlepsze Referencje 2022 z falownikami Fronius. Sukces przedsięwzięcia zwieńczyła rekordowa frekwencja. Konferencja odbyła się w dniach 24-25 listopada w Hotelu Radisson Blu w Sopocie.

Spotkania rozpoczęły się z rozmachem. Zaraz po powitaniu uczestników przez Macieja Pilińskiego, managera sprzedaży Solar Energy Fronius Polska, swoje przemówienie wygłosił gość specjalny z Fronius International – Markus Rieder, Head of Sales Management w dziale Solar Energy, który opowiedział na europejskich przykładach o zrównoważonym rozwoju w produkcji.

Specjaliści rozmawiali również o zmianach w prawie, wpływie na środowisko, marketingu, logistyce i technicznym wsparciu sprzedaży. Wymieniali się wiedzą o nowoczesnych narzędziach i rozwiązaniach w branży fotowoltaicznej nie tylko od strony instalacyjnej, ale też projektowej.

REKLAMA

Ze względu na okrągłą rocznicę – dziesięciolecie Fronius Polska – nie zabrakło też spotkania o charakterze analitycznym, porównawczym i nieco nostalgicznym. O tym, jak to było dziesięć lat temu rozmawiali Damian Kiersten, prezes zarządu, Verena Huber, managerka sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią i Maciej Piliński. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać wciągającej i merytorycznej prelekcji Andrzeja Guły, prezesa Polskiego Alarmu Smogowego. Gościem specjalnym był podróżnik i społecznik Jan Mela, który podzielił się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat zarządzania sukcesem.

Konferencja była bardzo udana. To niezmiernie budujące spojrzeć w przeszłość i zobaczyć jak bardzo firma rozwinęła się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Tegoroczna ilość praktycznej wiedzy i dostępnych materiałów była ogromna. Z pewnością każdy, kto angażował się w wykłady i debaty wyniósł z tych spotkań całą masę praktycznych wskazówek – mówi Maciej Piliński.

Najlepsze referencje 2022

REKLAMA

Podczas konferencji nastąpiło ogłoszenie zwycięzców w konkursach na najlepsze referencje 2022, w trakcie którego nagrodzono aż 11 firm w 5 kategoriach. W kategorii „Instalacje PV z Wattpilotem” nagrodę zdobyły: Eovia Piotr Beer (trzecie miejsce), ML System + (drugie miejsce) oraz Dom-serwis Małgorzata Bębenek (pierwsze miejsce).

W kategorii „Zarządzanie energią” trzecie miejsce należało do firmy SUNONE Piotr Mikos, drugie – do greenOn.pl, na podium stanęła firma Sun Invest. W „Instalacji komercyjnej” trzecie miejsce należało do Eko-Solar, drugie – do Bison Energy, a pierwsze do Podwójnej Energii. W tej kategorii wyróżnienie zdobyła firma Sunergo. W kategorii: „Najlepszy użytkownik platformy Solar.SOS” zwyciężyła firma Soleko Polska, a w kategorii „Najlepsze zdjęcie” – firma Brewa. Szczegółowe informacje na temat konkursu można odnaleźć TUTAJ.

Po niezwykle emocjonującym finale konkursu przyszedł czas na masę śmiechu i zabawy, którą rozpoczął występ polskiego mistrza stand-up’ów Rafała Paczesia. Następnie na uczestników czekał pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu mistrzów Polski i Europy oraz pokaz tańca towarzyskiego.

Drugi dzień poświęcony był w całości targom, podczas których można było porozmawiać z wykonawcami i instalatorami, wymienić się spostrzeżeniami czy obejrzeć sprzęt, z którego korzystają.

 

artykuł sponsorowany