Zapraszamy na Kraków Zombie Jam

Zapraszamy na Kraków Zombie Jam
Kraków Zombie Jam

Kraków Zombie Jam to krakowska edycja światowego wydarzenia Global Sustainability Jam. Kilkaset zespołów projektowych na świecie łączy się, żeby w 48 godzin opracować usługi, które uratują świat. Tuż przed rozpoczęciem wydarzenia ujawniony zostaje sekretny temat, który staje się myślą przewodnią Jam’u.  

Nazwa zaczerpnięta z jazz’owych korzeni idealnie obrazuje istotę wydarzenia. Tylko zamiast muzyki będziemy tworzyć usługi, a talent muzyczny zastąpimycałą gamą zdolności pojedynczych uczestników.

DLACZEGO?

REKLAMA

Idea Global Sustanability Jam to „48 hours to save the World”. Świat potrzebuje nowych rozwiązań, nowych pomysłów i nowych sposobów myślenia, żeby rozwijać się harmonijnie i z korzyścią dla wszystkich. Myślimy o tym, w jaki sposób poradzić sobie z problemami od dziesięcioleci, teraz nadszedł czas, żeby po prostu działać. W samym sercu idei Design Thinking leży działanie, budowanie prototypów, wspólne tworzenie, testowanie i działanie dalej. Poza ratowaniem świata, chcemy wspólnie oderwać się od codziennej pracy i uwolnić wyobraźnię pracując kreatywnie w nowy sposób. Tworzenie naprawdę innowacyjnych rozwiązań to po prostu doskonała zabawa.

JAK?

Nie może jednak zabraknąć metodyki. Specjalnie przygotowane narzędzia do pracy nad usługami pomogą nam wybrnąć z najtrudniejszych twórczych „klinów” i nadadzą odpowiedni kierunek pracy. Będziemy używać narzędzi Service Design Thinking (o części możecie poczytać tutaj: http://www.servicedesigntools.org/, możecie również pobrać przygotowane przez nas narzędzia na stronie Polish Jams) do twórczego rozwiązywania problemów. W tym wszystkim pomogą nam specjaliści od design thinking, projektanci i trenerzy.

KTO?

Każdy! Ideą Design Thinking jest gromadzenie osób o różnych specjalizacjach, umiejętnościach i doświadczeniach. Specjaliści są niezbędni, żeby służyć swoją wiedzą, zupełni laicy pozwalają oderwać się od utartych ścieżek i złych przyzwyczajeń.

Niestety ilość miejsc jest ograniczona (tylko 30), dlatego każdy chętny musi wypełnić formularz zgłoszeniowy. Powodzenia! Formularz znajduje się pod adresem:

REKLAMA

https://krakowzombiejam.evenea.pl/

KIEDY?

Rozpoczynamy 21 listopada o godzinie 19:00 i kończymy dwa dni później w niedzielę 23 listopada o godzinie 17.

GDZIE?

W tym roku mamy do dyspozycji naprawdę wspaniałą lokalizację. Jam odbędzie się w COLABie na Romanowicza 4 w Krakowie. To przemysłowa przestrzeń zaadoptowana na potrzeby kreatywnych ludzi. Nie mogliśmy trafić lepiej.

WARTO?

Wiadomo.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/593707777402473/

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Gramwzielone.pl