REKLAMA
 
REKLAMA

Platforma handlu zieloną energią podsumowała rok

Platforma handlu zieloną energią podsumowała rok
Po prawej: Grzegorz Tomasik, wiceprezes zarządu Reo.pl. Fot. Reo.pl

Po niemal roku działalności platforma Reo.pl informuje o zainteresowaniu rynku jej usługami. Firma łączy w przestrzeni wirtualnej wytwórców i odbiorców energii ze źródeł odnawialnych. 

Reo.pl jest platformą handlu zieloną energią. Jak podaje, w ciągu roku działalności pozyskała ponad 200 klientów i zanotowała sprzedaż na poziomie 33 GWh. Firma wylicza, że pozwoliło to na redukcję emisji CO2 o blisko 25 tys. ton.

– Dynamiczna sytuacja geopolityczna, przekładająca się w dużej mierze na chaos na rynku energetycznym, zwracają społeczną uwagę ku alternatywom i energetycznej optymalizacji. Najlepszym wyborem jest zielona energia – mówi Grzegorz Tomasik, wiceprezes zarządu Reo.pl. – Zarówno w perspektywie finansowej, jak i ekologicznej postawienie na odnawialne źródła energii jest naszą przyszłością. Pokazują to wyraźnie wyniki dotyczące m.in. redukcji emisji CO2 o prawie 25 tys. ton dzięki działaniom platformy i naszym klientom – dodaje.

REKLAMA

Koncepcja platformy

Reo.pl łączy w przestrzeni online wytwórców i odbiorców energii ze źródeł odnawialnych. Jak informuje, działanie to spotkało się w minionych miesiącach z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Platforma skierowana jest do klientów biznesowych. Debiut rynkowy miała w maju 2022 roku. Dotychczas odwiedziło ją blisko 150 tys. użytkowników.

REKLAMA

Wśród wytwórców i odbiorców zawierających transakcje dzięki Reo.pl przeważają przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Firma zauważa jednak także coraz większe zainteresowanie dużego biznesu taką formą zakupu lub sprzedaży zielonej energii. Platforma z miesiąca na miesiąc notowała tendencję wzrostową.

Ilość energii [MWh] sprzedanej przez Reo.pl

Ilość energii [MWh] sprzedanej przez Reo.pl - wykres
źródło: Reo.pl

Platforma łączy odbiorców i wytwórców wyłącznie zielonej, certyfikowanej energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z OZE: fotowoltaiki, wiatru, biomasy, elektrowni wodnych. Obecnie wśród zakontraktowanych źródeł pochodzenia zielonej energii dominuje – jak informuje Reo.pl – biogaz (50,41 proc.), na drugim miejscu jest energia wiatrowa (49,22 proc.).

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA