REKLAMA
 
REKLAMA

100 tys. euro na najlepsze projekty związane z ochroną klimatu. Trwa nabór

100 tys. euro na najlepsze projekty związane z ochroną klimatu. Trwa nabór
Fot. E.ON

Najlepsze projekty związane z ochroną klimatu otrzymają wsparcie w łącznej kwocie 100 tys. euro w ramach programu grantowego „E.ON łączy energię dla klimatu”. Szansę mają organizacje non-profit, start-upy, instytucje edukacyjno-naukowe i think tanki. Nabór wniosków w tym międzynarodowym programie grantowym przedłużono do końca czerwca.

Międzynarodowy program grantowy „E.ON łączy energię dla klimatu” jest efektem współpracy Fundacji E.ON w Polsce z jej odpowiednikami w Niemczech i na Słowacji. Program służy realizacji projektów proekologicznych, dzięki którym wzrośnie wiedza dotycząca zagrożeń płynących ze zmian klimatu. Dofinansowane zostaną najlepsze projekty, które pozwolą skutecznie tym zmianom przeciwdziałać.

Trwający od końca kwietnia nabór wniosków przedłużono do 30 czerwca 2024 r. Zwycięskie projekty należy zrealizować do końca maja 2025 r. na terenie Warszawy.

REKLAMA

Dla kogo konkurs?

O dofinansowanie w ramach programu „E.ON łączy energię dla klimatu” mogą ubiegać się organizacje non-profit, start-upy,  instytucje edukacyjno-naukowe i think tanki zarejestrowane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Celem programu „E.ON łączy energię dla klimatu” jest wsparcie realizacji projektów proekologicznych, które:

  • przeciwdziałają zmianom klimatycznym,
  • mają bezpośredni wpływ na redukcję emisji CO2,
  • mają wartość edukacyjną,
  • aktywizują społeczność lokalną w obszarze działań na rzecz klimatu.

W momencie składania wniosku przystępujący do programu muszą wykazać również przynajmniej jeden zrealizowany projekt o charakterze społecznym lub z obszaru ochrony środowiska i klimatu.

REKLAMA

Ile pieniędzy na nagrody?

Całkowity budżet programu dla każdego uczestniczącego kraju wynosi po 100 tys. euro. W Polsce na realizację projektów przeciwdziałających zmianom klimatycznym 10 beneficjentów otrzyma jednakowe nagrody po 10 tys. euro.

Zwycięskie projekty wybierze kapituła programu, a jeden trafi do grona nagrodzonych w wyniku głosowania publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie internetowej programu grantowego.

Do kiedy można składać wnioski?

Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca 2024 r. Po zakończeniu naboru harmonogram ramowy programu grantowego obejmie:

  • preselekcję projektów: lipiec 2024,
  • głosowanie publiczności: lipiec-sierpień 2024,
  • obrady kapituły programu: wrzesień-październik 2024,
  • ogłoszenie listy 10 beneficjentów: październik 2024,
  • podpisanie umów z beneficjentami oraz przekazanie grantów: do końca grudnia 2024,
  • realizację wybranych projektów: do końca maja 2025.

Fundacja E.ON w Polsce zastrzega sobie możliwość zmiany podanych terminów.

Informacje na temat procesu przyjmowania wniosków, kryteria wyboru projektów oraz harmonogram programu dostępne są na stronie internetowej programu.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wywiady