Dofinansowanie projektów OZE na Podlasiu. Przedłużono nabór

Dofinansowanie projektów OZE na Podlasiu. Przedłużono nabór
Fot. Jojo Hasilla - Pixabay

Trwa nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii i magazyny energii na Podlasiu. Wnioski można składać jeszcze do 30 sierpnia. 

Na Podlasiu przedłużono trwające od końca maja przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Priorytetu II. Region przyjazny środowisku, Działania 02.04 Energia odnawialna. W roli Instytucji Zarządzającej Programem Regionalnym Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 występuje Zarząd Województwa Podlaskiego, który prowadzi nabór.

Dofinansowanie można pozyskać na projekty zlokalizowane na terenie Podlasia. Pula środków na dofinasowanie wynosi 70 mln zł. Nabór, który miał zakończyć się 3 lipca przedłużono do 30 sierpnia 2024 r.

REKLAMA

Przesunięto także termin rozstrzygnięcia konkursu pierwotnie zaplanowany na listopad 2024 r. Teraz będzie to styczeń 2025 r. Wnioski o dofinansowanie projektu można składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem aplikacji WOD2021.

Nabór nr FEPD.02.04-IZ.00-001/24

Kto może otrzymać dofinansowanie?

W ramach Działania FEPD.02.04 Energia odnawialna o dofinansowanie mogą się starać m.in.:

REKLAMA

  • administracja publiczna,
  • instytucje nauki i edukacji,
  • instytucje ochrony zdrowia,
  • organizacje społeczne i związki wyznaniowe,
  • przedsiębiorstwa i przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne,
  • partnerstwa,
  • rolnicy,
  • służby publiczne.

Na co dofinansowanie?

W ramach naboru wsparciem zostaną objęte inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła ze wszystkich rodzajów OZE (w szczególności z biomasy, biogazu, biometanu, energii wiatru, słońca oraz ziemi – geotermia) wraz z magazynami energii lub ciepła działającymi na potrzeby danego źródła OZE oraz przyłączeniem do sieci (produkcja energii na potrzeby własne).

Ile przeznaczono na dofinansowanie?

Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektu w ramach naboru wynosi 70 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania nie może przekroczyć 85 proc. kosztów kwalifikowalnych (z zastrzeżeniem zasad dotyczących pomocy publicznej).

Termin i sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić on‑line za pośrednictwem aplikacji WOD2021 do 30 sierpnia 2024 r. do godziny 15:00. Termin rozstrzygnięcia naboru zaplanowano na styczeń 2025 r. Regulamin i kryteria naboru, wzór wniosku o dofinansowanie, wzór umowy o dofinansowanie oraz inne niezbędne dokumenty dostępne są na stronie: www.funduszeuepodlaskie.eu.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.