Domowy magazyn energii z baterii z Nissanów Leaf

Domowy magazyn energii z baterii z Nissanów Leaf
Domowy magazyn energii xStorage Home. Fot. Eaton/Nissan

Firmy Nissan i Eaton, przedsiębiorstwo z sektora zarządzania energią, wspólnie wprowadzają na rynek nowe rozwiązanie w dziedzinie magazynowania energii w gospodarstwach domowych, w którym zostaną wykorzystane baterie z elektrycznych Nissanów Leaf.

Domowy magazyn energii xStorage Home jest zasilany modułami akumulatorów, które były pierwotnie wykorzystywane w pojazdach elektrycznych Nissana i które po osiągnięciu pewnego stopnia zużycia nie spełniają standardów wymaganych w elektrycznej motoryzacji, jednak mogą nadal z powodzeniem być stosowane w domowych magazynach energii.

Najwyższy czas, aby konsumenci zaczęli cieszyć się elastycznością i kontrolą nad tym, jak i kiedy korzystają z energii we własnych domach. Nowe rozwiązanie xStorage HOME łączy wiedzę ekspercką firmy Nissan w zakresie projektowania pojazdów i niezawodnych technologii akumulatorowych z wiodącą jakością w obszarze zasilania i elektroniki spod znaku Eaton, czego rezultatem jest solidne rozwiązanie oparte na ponownym wykorzystaniu akumulatorów. Pragniemy, aby magazynowanie energii stało się popularne i dostępne dla wszystkich, szczególnie ze względu na korzyści konsumenckie i zapewnienie lepszego i bardziej zrównoważonego zarządzania energią w sieci – komentuje Paul Willcox, prezes firmy Nissan w Europie.

REKLAMA

Nissan Leaf, z którego baterie mają trafiać do magazynów energii xStorage Home, to najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie. Do tej pory Nissan sprzedał ponad 200 tys. elektrycznych Leafów. Tylko w ubiegłym roku sprzedaż tego modelu wyniosła 43 651 sztuk, w tym 15 630 w Europie.

REKLAMA

Nowa wersja Nissana Leaf będzie wyposażona w baterię o pojemności 30 kWh (wcześniej 24 kWh), dzięki czemu zasięg zwiększy się do 250 km. Nissan zapewnia, że większą pojemność osiągnięto dzięki zastosowaniu nowych kompozytów oraz zamianie konstrukcji i ulepszeniu procesów chemicznych zachodzących w ogniwach.

Przedsprzedaż systemu xStorage Home w konfiguracji zasilania jednofazowego rozpocznie się jeszcze w tym roku, a trójfazowego – w drugiej połowie 2017 roku. Nissan i Eaton przewidują, że sprzedaż przekroczy 100 tys. sztuk w ciągu najbliższych 5 lat.

Ten system, stworzony wspólnie przez firmy Nissan i Eaton, pozwolił nam zoptymalizować koszty opracowania i produkcji, by przedstawić konsumentom w pełni zintegrowaną ofertę. Nasz produkt trafi do użytkowników końcowych ze wszystkimi wymaganymi elementami, w pełni gotowy do pracy. Zapewniamy także okablowanie i instalację przez certyfikowanego specjalistę, a wszystko to w cenie już od 4 tys. euro za nominalną moc 4,2 kWh. Nasza filozofia zakłada brak ukrytych opłat i całkowity koszt niższy od tych deklarowanych w innych ofertach – komentuje Cyrille Brisson, wiceprezes do spraw marketingu firmy Eaton Electrical EMEA.

Specyfikacja domowego magazynu energii xStorage Home jest dostępna pod tym linkiem. 

red. gramwzielone.pl