Budowa warszawskiego osiedla napędzana energią wiatrową

Budowa warszawskiego osiedla napędzana energią wiatrową
Budowa osiedla Jaśminowy Mokotów. Mat. inwestora

Powstaje pionierska inwestycja mieszkaniowa pod względem ilości eko rozwiązań -Jaśminowy Mokotów. To pierwsza w Warszawie budowa zasilana energią wiatrową.

Na początku tego roku Skanska rozpoczęła współpracę z innogy Polska, dzięki której osiedle na etapie budowy jest zasilane energią wiatrową. Od początku tego roku zużyto jej ok. 200 MWh, zapobiegając tym samym emisji ok. 160 ton dwutlenku węgla do atmosfery.

Dodatkowo na budowie wdrożono technologie, mające na celu obniżenie zużycia energii, m.in. oświetlenie placu i zaplecza budowy z wykorzystaniem technologii LED oraz centralne sterowanie zasilaniem zaplecza budowy, pozwalające w sposób programowany wyłączać ogrzewanie i oświetlenie tam, gdzie nie przebywają aktualnie ludzie.

REKLAMA
REKLAMA

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji Jaśminowy Mokotów przewidziane jest na połowę 2018 roku. W tym czasie powstanie 6 dwupiętrowych budynków i łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek z aneksem kuchennym o powierzchni 40 mkw., do pięciopokojowych apartamentów mierzących 117 mkw.

Dzięki certyfikacji BREEAM mieszkańcy będą mogli uzyskać realne oszczędności, a zastosowane rozwiązania przedłużą żywotność sprzętów gospodarstwa domowego. Osiedle będzie wykończone przy użyciu nietoksycznych, ekologicznych materiałów.

red. gramwzielone.pl