
System aukcyjny w handlu uprawnieniami do emisji
Zapraszamy na konferencję poświęconą Ustawie o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, która weszła w życie w ubiegłym miesiącu.
Zapraszamy na konferencję poświęconą Ustawie o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, która weszła w życie w ubiegłym miesiącu.
NFOŚiGW w ramach III konkursu „OZE i Kogeneracja” przeznaczy 1,2 mld zł w postaci dofinansowania dla projektów mających na celu budowę {więcej}instalacji do produkcji zielonej energii.
Kluczowym czynnikiem dla rozwoju OZE w Polsce jest kredytowanie nowych projektów przez banki. Co o finansowaniu zielonej energii sądzi przedstawiciel PKO BP?{więcej}
Firma GE opublikowała doroczny raport podsumowujący inicjatywę Ecomagination. Jej celem jest wprowadzanie na rynek{więcej} nowych technologii, które pomogą klientom rozwiązywać problemy związane z ochroną środowiska naturalnego.
Zakończono ocenę formalną w konkursie 9.6 POIiŚ, którego celem jest dofinansowanie rozbudowy sieci energetycznych w celu podłączania odnawialnych źródeł energii.
Prezentujemy komentarz Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej w zakresie wdrażania przez nasz kraj unijnej strategii dotyczącej rozwoju energetyki odnawialnej.
NFOŚiGW poinformował o uruchomieniu programu dofinansowania budowy inteligentnych sieci energetycznych w latach 2012-2018. Pierwszy konkurs zostanie ogłoszony pod koniec tego roku.
Pod koniec maja Sejm RP przyjął ustawę otwierającą drogę do rozwoju morskich farm wiatrowych. Zawiera ona jednak kilka problematycznych dla rozwoju offshore zapisów. Jakich?{więcej}
Niezależnie od rządowych prac nad nową ustawą o OZE, parlamentarzyści chcą dokonać zmian w regulującym obecnie sektor energetyki odnawialnej Prawie energetycznym. Wczoraj sprawą zajęła się sejmowa komisja gospodarki.
Na Politechnice Białostockiej za 90 mln zł powstanie centrum badań nad energtyką odnawialną. Inwestycję prawie w całości sfinansuje Unia Europejska.
Na kilka dni przed objęciem prezydencji w UE Polska, jako jedyna, zablokowała unijne plany mające na celu jeszcze większe redukcje emisji CO2 niż zakłada to {więcej}obecna strategia Wspólnoty.
Pierwsza na świecie elektrownia typu IRCC łączą technologię cyklu skojarzonego oraz zasoby energii odnawialnej – w tym wiatrowej i słonecznej – będzie produkować energię dla 600 tysięcy {więcej}gospodarstw domowych.
Temat gazu łupkowego, cieszący się dużym zainteresowaniem mediów w Polsce i na świecie, doczekał się reakcji przedstawicieli rynku energetyki odnawialnej. W debacie gaz łupkowy vs OZE wiele miejsca poświęca się Polsce.
Bank Światowy udzieli Polsce pożyczki w wysokości 750 mln euro na projekty związane z OZE i energooszczędnością. Jednak skala czekających nas w tym zakresie inwestycji sprawia, że kredyt z BŚ to jedynie {więcej}kropla w morzu potrzeb.
Polska pnie się w górę w rankingu najatrakcyjniejszych rynków do inwestowania w zieloną energię przygotowywanym cyklicznie przez Ernst & Young.{więcej}