Wycieczka rowerowa? Zabierz ze sobą te akcesoria

Wycieczka rowerowa? Zabierz ze sobą te akcesoria

Wycieczka rowerowa podczas pięknej pogody to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Nie tylko zapewni ci kontakt z naturą, ale także odpowiednią dawkę aktywności. Niezależnie od tego, jaki jest cel twojej wycieczki i czy będzie ona trwała kilka godzin lub cały dzień – te akcesoria rowerowe warto mieć ze sobą!

Bezpieczeństwo to podstawa

Wycieczka rowerowa może zakończyć się także po zmroku, a wracanie w ciemnościach na jednośladzie może być nie tylko niezbyt przyjemne, ale też niebezpieczne. Dlatego też należy zaopatrzyć się w dobre oświetlenie oraz odblaski, by być widocznym dla innych uczestników ruchu.

Kolejnym akcesorium, które zwiększy twoje bezpieczeństwo, jest także kask rowerowy. Zmniejsza on ryzyko urazu głowy o 48%, a ciężkiego – nawet o 60%. Dostępne na rynku modele są ergonomiczne i zapewniają odpowiednią wentylację, co zwiększa komfort ich noszenia.

Jeśli na wycieczce rowerowej planujesz się zatrzymać np. w sklepie lub w restauracji, zadbaj też o odpowiednie zabezpieczenie swojego pojazdu. Dobrym pomysłem będzie zakup czegoś porządniejszego, niż cienka linka – najlepszym wyborem będzie u-lock lub gruby łańcuch.

Zadbaj o swój komfort podczas jazdy na rowerze

Jest kilka takich akcesoriów, które zdecydowanie uprzyjemniają jazdę na rowerze. Jednym z nich jest uchwyt na bidon, dzięki któremu możesz sięgnąć po wodę lub napój bez schodzenia z pojazdu. Pomocne będą też liczniki rowerowe, które pokażą ci, ile kilometrów masz już za sobą, a droższe modele zaoferują ci także dostęp do GPS.

Jeśli nie chcesz inwestować w licznik rowerowy, zawsze możesz postawić na uchwyt, do którego przymocujesz swój telefon. Dzięki różnym aplikacjom sportowym, będziesz mieć możliwość śledzenia trasy i przejechanych kilometrów.

Torby i sakwy rowerowe

Co jeszcze warto mieć na rowerze? Torby rowerowe, w których pomieścisz wszystkie niezbędne rzeczy. Możesz wybrać modele niewielkie i praktyczne, w których schowasz telefon, pieniądze czy dokumenty. Kupując torbę rowerową, kieruj się nie tylko miejscem jej zamontowania (przy ramie roweru, pod siodłem lub przy kierownicy), ale też solidną budową, mocnym dnem i wytrzymałością danego modelu.

Dobrym wyborem na dłuższą wycieczkę będzie też sakwa rowerowa na bagażnik, w której zmieścisz ekwipunek. Będzie to przydatne akcesorium szczególnie wtedy, gdy wybierasz się na rodzinną wyprawę z dziećmi. Dostępne na rynku sakwy różnią się od siebie materiałem, pojemnością oraz systemem montażu, dlatego też dobierz odpowiednią do swojego roweru, jak i potrzeb.

Dodatkowe wyposażenie, które warto mieć

Na wycieczce rowerowej przyda się też zestaw naprawczy z kluczami rowerowymi oraz łatkami na dętki. Dzięki temu nie zaskoczy cię żadna awaria. Do tego warto też dokupić pompkę rowerową, którą możesz zamontować na ramie lub wrzucić do torby na rower.

Masz już wszystkie niezbędne rzeczy? Przygotuj wygodną odzież – spodenki rowerowe i rękawiczki chroniące przed otarciami i odciskami, odpowiednią ilość wody oraz prowiantu i wyruszaj w trasę!

 

artykuł sponsorowany