
KE zatwierdziła hiszpański system wsparcia OZE
Bruksela zaakceptowała wdrażany przez Hiszpanię system wsparcia producentów energii odnawialnej, dochodząc do wniosku, że zawarta w nim pomoc publiczna nie narusza zasad unijnego rynku.
Bruksela zaakceptowała wdrażany przez Hiszpanię system wsparcia producentów energii odnawialnej, dochodząc do wniosku, że zawarta w nim pomoc publiczna nie narusza zasad unijnego rynku.
Rada Europejska wyraziła zgodę na włączenie Szwajcarii do unijnego systemu handlu emisjami CO2. Negocjacje między Unią Europejską i rządem Szwajcarii są prowadzone od roku 2010. Teraz UE rozpoczęła rozmowy na temat połączenia systemów handlu emisjami CO2 również z Kalifornią i Chinami.
Komisja Europejska udostępni w ramach programu Horyzont 2020 nowe środki na wdrażanie innowacyjnych technologii w energetyce odnawialnej.
NFOŚiGW informuje, że Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica otrzyma ponad 5 mln zł unijnej dotacji na budowę kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy.
Niemiecki koncern energetyczny zapowiada postawienie przy europejskich drogach kilkuset stacji ładowania samochodów elektrycznych w standardzie aż 150 kW. Budowę części z nich sfinansuje z unijnych funduszy przyznanych z programu „Łącząc Europę”.
Polska Grupa Energetyczna za 4,3 mld zł ostatecznie przejęła aktywa francuskiego potentata w Polsce. To oznacza, że może doczekamy się wreszcie sensownej strategii rozwoju kogeneracji i ciepłownictwa w Polsce. O ile spółki energetyczne znowu się nie pokłócą…
Ernst & Young wykonał raport na temat rozwoju europejskiego rynku fotowoltaicznego w horyzoncie roku 2021. Analitycy E&Y bardzo pozytywnie odnieśli się do perspektyw rozwoju fotowoltaiki w Polsce i wpływu, jaki może ona mieć na naszą gospodarkę.
W styczniu 2017 r. ogłoszono, że rząd rozpoczyna prace nad składającym się z 14 punktów programem „Czyste Powietrze”, którego celem jest rozwiązanie problemu smogu. Po 10 miesiącach nie zrealizowano w pełni żadnego z punktów...
Działający na wschodnioeuropejskim rynku fotowoltaicznym deweloper Rodina rozpoczął we współpracy z niemiecką firmą Enerparc AG budowę pierwszej farmy fotowoltaicznej, która ma wejść w skład gigantycznego kompleksu solarnego, którego budowę w pobliżu Czarnobyla od dłuższego czasu sygnalizuje Kijów.
W III kwartale 2017 r. w sieci operatora systemu dystrybucyjnego Energa Operator pojawiło się niewiele ponad 600 mikroinstalacji. To wynik lepszy niż w analogicznym okresie 2016 r., ale gorszy niż w II kwartale br...
Analitycy Bloomberg New Energy Finance przedstawili prognozy rozwoju usług cyfrowych w energetyce. Ich zdaniem wartość tego rynku wzrośnie do 2025 r. z obecnego poziomu około 52 mld dolarów do 64 mln dolarów...
Jeśli ustawa elektromobilności i paliwach alternatywnych wejdzie w życie w proponowanym kształcie, obok pewnych ułatwień pojawią się nowe bariery, które spowolnią rozwój infrastruktury ładowania oraz mogą skutkować koniecznością wyłączenia już istniejących stacji – komentuje Greenway Infrastructure Poland, spółka...
Szwajcarska firma Leclanche otrzymała zamówienie od niemieckiej firmy SWB, która należy do koncernu energetycznego EWE, na dostawę bateryjnego magazynu energii, który będzie pracować w ramach układu hybrydowego, w połączeniu z magazynem termalnym...
Największy europejski i jeden z największych na świecie producentów inwerterów fotowoltaicznych notuje w tym roku istotny spadek przychodów w zestawieniu do danych za ubiegły rok. Dotychczasowy tegoroczny wynik SMA byłby jeszcze gorszy, gdyby nie duży wzrost sprzedaży na rynku azjatyckim...
Szczeciński magistrat zapewnia, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy postawi trzy pierwsze miejskie stacje szybkiego ładowania, wszystkie wyposażone w dwa punkty do ładowania pojazdów elektrycznych.