
Indonezja wprowadza system aukcji na zakup energii z PV
{więcej}W ramach indnezyjskiego systemu wsparcia dla OZE zostanie wprowadzony system aukcyjny. Zwycięzcom aukcji wsparcie w postaci taryf gwarantowanych będzie przysługiwać przez 20 lat.
{więcej}W ramach indnezyjskiego systemu wsparcia dla OZE zostanie wprowadzony system aukcyjny. Zwycięzcom aukcji wsparcie w postaci taryf gwarantowanych będzie przysługiwać przez 20 lat.
{więcej}Komisja Europejska poinformowała, że nie nałoży tymczasowych ceł antysubsydyjnych na import chińskich paneli fotowoltaicznych do Unii Europejskiej. Wcześniej Bruksela zawarła ugodę z Pekinem w sprawie ceł antydumpingowych.
{więcej}Wczoraj oficjalnie zainaugurowano pracę położonej u wybrzeży Wielkiej Brytanii farmy wiatrowej Greater Gabbard. To jeden z największych projektów tego typu na świecie.
{więcej}8-9 listopada 2013 we Wrocławskim Centrum Kongresowym we Wrocławiu odbędą się III Międzynarodowe Targi Budownictwa Energooszczędnego i Ekologicznego BUD-ECO 2013 oraz druga edycja wyjątkowej konferencji: Dolnośląski Dom Energooszczędny i Odnawialne Źródła Energii...
{więcej}Znamy listę firm, które zgłosiły się do przetargu na budowę farmy fotowoltaicznej ogłoszonego przez należącą do koncernu Energa spółkę Elektrownia CCGT Gdańsk.
http://www.mg.gov.pl/node/18840
{więcej}W czerwcu Niemcy zainstalowali „tylko” 309 MW nowych elektrowni fotowoltaicznych. To znaczący spadek w porównaniu z analogicznymi okresami w latach poprzednich.
{więcej}Polski węgiel przestaje być konkurencyjny, a koszty jego wydobycia rosną. Pokutujący mit, że jest tanim surowcem, przekreśla szanse na rozwój technologiczny kraju i przestawienie się na tańsze źródła energii. Płacą za to Polacy swoim zdrowiem i w rachunkach za opiekę socjalną oraz ochronę środowiska...
{więcej}Do tej pory niemieckie władze popierały rozwój elektrowni wiatrowych na morzu widząc w nich szansę na zastąpienie nimi potencjału wygaszanych elektrowni atomowych. Teraz popieranie morskiej energetyki wiatrowej staje się dla niemieckiego rządu coraz mniej opłacalne.
Autorem komentarza jest Wojciech Hofman – makler, Dom Maklerski Consus S.A.
{więcej}Polacy mogą wpływać na przebieg inwestycji związanych z gazem łupkowym, elektrowniami wiatrowymi czy atomowymi oraz domagać się zmian w tych projektach. Jest to możliwe dzięki Konwencji z Aarhus...
{więcej}Długo oczekiwany Mały trójpak energetyczny został właśnie przyjęty przez parlament. Aby przybliżyć Państwu najważniejsze zmiany w prawie energetycznym, jakie wprowadza znowelizowana ustawa, przygotowaliśmy warsztaty, na których będą Państwo mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości dotyczące najnowszych przepisów.
{więcej}Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że pod koniec I kwartału br. wydał 75-tysięczne świadectwo pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w źródłach odnawialnych, potocznie nazywane zielonym certyfikatem.
{więcej}Po okresie gwałtownego spadku cen paneli fotowoltaicznych i związanej z tym serii upadków czołowych producentów paneli fotowoltaicznych analitycy Bloomberg New Energy Finance (BNEF) zapowiadają nastanie okresu stabilizacji na globalnym rynku PV skutkującej odbiciem giełdowych indeksów producentów paneli...
{więcej}Zmiana regulaminu w programie dopłat do kredytów na montaż kolektorów słonecznych może faworyzować polskich producentów – zwracają uwagę importerzy tego rodzaju urządzeń. Przedstawiciele polskiej branży producentów solarów tłumaczą, że zmiany wprowadzono z korzyścią dla beneficjentów programu.