
Polski deweloper PV wchodzi na zagraniczne rynki
Projekt Solartechnik należy do największych deweloperów farm fotowoltaicznych w Polsce. Teraz firma z grupy Grenevia rozpoczyna zagraniczną ekspansję.
Projekt Solartechnik należy do największych deweloperów farm fotowoltaicznych w Polsce. Teraz firma z grupy Grenevia rozpoczyna zagraniczną ekspansję.
Według najnowszych danych federalnego regulatora rynku energii w Niemczech zachodni sąsiedzi Polski w lipcu zainstalowali w fotowoltaice 1,2 GW nowych mocy. To już piąty z rzędu miesiąc, w którym miesięczny wolumen instalacji w Niemczech przekracza 1 GW.
Znamy beneficjentów programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC”. Pierwsza dotacja udzielona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu umożliwi poprawę efektywności energetycznej dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych w województwie zachodniopomorskim.
Według szacunkowych danych Grupa ML System, producent innowacyjnych rozwiązań dla fotowoltaiki, w pierwszym półroczu zanotowała niższe wyniki finansowe względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Firma wskazuje kilka przyczyn tej sytuacji.
Jak poinformował chiński producent, jego system magazynowania energii SunGiga został pomyślnie włączony do sieci elektroenergetycznej znajdującej się na terenie miasta Suzhou w Chinach. Jinko sukcesywnie zwiększa zakres swoich usług, wykraczając poza produkcję paneli PV.
We Francji ruszyła produkcja energii z pierwszej w tym kraju morskiej inwestycji Iberdroli. Farma wiatrowa hiszpańskiego koncernu została podłączona do krajowej sieci energetycznej zarządzanej przez operatora RTE.
Już za dwa tygodnie rozpoczynają się międzynarodowe targi ENERGETAB w Bielsku-Białej. Na tak ważnej dla całej branży elektro-energetycznej imprezie nie może zabraknąć firmy BAKS. Widzimy się od 12 do 14.09. 2023 r. na stoisku nr 22 i 23 w hali G.
Nowelizacja prawa energetycznego została podpisana przez prezydenta. Już 8 września 2023 r. zapraszamy na szkolenie on-line: Kierunki zmian prawa energetycznego w 2023 r. – nowi uczestnicy, nowe obowiązki przedsiębiorstw energetycznych.
Chiński producent modułów fotowoltaicznych Aiko Solar kolejny miesiąc z rzędu utrzymuje pierwsze miejsce wśród najwydajniejszych modułów fotowoltaicznych, które są dostępne w sprzedaży. Swoją pozycję w czołówce wzmocnił amerykański SunPower.
Według danych agencji InfoLink Consulting w pierwszym półroczu 2023 r. na globalnym rynku ogniw do magazynowania energii dominowały firmy z Państwa Środka. Agencja odnotowuje, że w Europie i Stanach Zjednoczonych popyt na magazyny zwalnia.
Mimo subsydiów oraz ambitnych celów wyznaczonych przez brytyjski rząd sprzedaż pomp ciepła w Wielkiej Brytanii pozostaje relatywnie mała. Za to w tym roku na Wyspach wyraźnie przyspieszyły inwestycje w domową fotowoltaikę.
Jaguar pracuje nad stworzeniem jednego z największych systemów magazynowania energii, który będzie gromadził energię słoneczną i wiatrową dzięki używanym akumulatorom odzyskanym z aut elektrycznych.
Hiszpański fundusz infrastrukturalny Asterion Industrial Partners przejmuje jednego z największych producentów energii elektrycznej w Niemczech.
Niemiecka firma RWE buduje instalację fotowoltaiczną połączoną z magazynem energii. To kolejna inwestycja OZE prowadzona na terenie kopalni odkrywkowej, która kilka lat temu wzbudzała duże emocje ze względu na ówczesne plany koncernu energetycznego.
Wykorzystywanie energii słonecznej do zasilania pomp ciepła to rozwiązanie, które intensywnie promuje Bosch. Niemiecki producent wprowadza rozwiązanie, które pozwala zwiększyć autokonsumpcję energii z PV.