
Nowy wiceprezes NFOŚiGW. Były ambasador
Artur Lorkowski został kolejnym wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Artur Lorkowski został kolejnym wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Największa prywatna polska grupa energetyczna poinformowała o istotnym wzroście przychodów i zysku za 2019 r., na co miała wpływ większa produkcja energii z farm wiatrowych...
Czy ceny energii w 2020 r. i latach następnych będą rosły? Jeżeli tak, to w jakim tempie, a może będą spadać?
SOLARWATT GmBH to producent modułów fotowoltaicznych z siedzibą w Dreźnie (Niemcy). W 2012 roku niemiecka firma wycofała się całkowicie z masowej produkcji na rynku fotowoltaicznym na rzecz produkcji modułów monokrystalicznych szkło-szkło o jak najwyższej jakości...
Urząd Regulacji Energetyki przypomina, że do 15 marca wytwórcy energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji uczestniczący w systemach wsparcia dla energii elektrycznej z jednostek kogeneracyjnych zobowiązani są do złożenia do URE tzw. sprawozdania rocznego CHP...
Robot z sonarem, który zakupiła PGE Energia Odnawialna, skontroluje w tym roku stan techniczny trzech elektrowni wodnych: Dębe, Smardzewice i Krępna. W kolejnych latach sprzęt będzie wykorzystywany we wszystkich obiektach hydrologicznych należących do spółki.
Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że pełnomocnikiem tego resortu ds. morskiej energetyki wiatrowej został oficjalnie Zbigniew Gryglas, pełniący w MAP również funkcję wiceministra.
Zapraszamy na szkolenia i warsztaty praktyczne pt. Jak sprzedawać energię z OZE bezpośrednio do odbiorców przemysłowych, które odbędą się w dniach: 19 marca w Warszawie, 8 kwietnia w Katowicach oraz 14 maja w Poznaniu.
O ile obecnie większość czołowych producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych skupia się na rozwijaniu technologii monokrystalicznej, Canadian Solar konsekwentnie rozwija technologię krzemu polikrystalicznego i potwierdza teraz, że w tym zakresie jest liderem na rynku PV.
Wytwarzająca moduły fotowoltaiczne w Dreźnie firma Solarwatt zapowiada istotne zwiększenie produkcji w odpowiedzi na rosnący popyt.
W ubiegłym tygodniu rząd zainaugurował Program Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu w ramach trzeciej edycji Funduszy Norweskich i EOG w Polsce. Dofinansowanie z tego programu będzie można przeznaczyć m.in. na inwestycje w odnawialne źródła energii i poprawę efektywności energetycznej.
W lutym obroty świadectwami pochodzenia energii odnawialnej były wyraźnie niższe od zanotowanych w dwóch poprzednich miesiącach. Mimo to cena zielonych certyfikatów ustabilizowała się w ostatnich tygodniach w notowaniach sesyjnych na najwyższym od ponad roku poziomie około 150 zł/MWh...
Zapadł wyrok w sprawie wypowiedzenia jednej ze spółek Polenergii umów na zakup zielonych certyfikatów i energii elektrycznej przez należącą do Taurona spółkę Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa sp. z o.o.
W ubiegłym miesiącu obroty energią elektryczną na Towarowej Giełdzie Energii wzrosły zarówno na rynku terminowym jak i na rynku spot. W obu przypadkach średnia, miesięczna cena była niższa od zanotowanej w styczniu.
Ekoenergetyka-Polska realizuje kontrakt na stacje ładowania autobusów elektrycznych dla Barcelony. Już wkrótce do stolicy Katalonii trafią dwie pantografowe ładowarki. To nie pierwsza umowa z hiszpańskim operatorem.