Port lotniczy w Amsterdamie kupi 167 elektrycznych Tesli

Port lotniczy w Amsterdamie kupi 167 elektrycznych Tesli
Tesla Model S / Tesla Motors press

Lotnisko w Amsterdamie zamówiło 167 elektrycznych aut Tesla Model S. To pierwsze na Starym Kontynencie, kompleksowe zamówienie na auta amerykańskiego producenta. 

Elektryczne Tesle będą wykorzystywane na amsterdamskim lotnisku Schiphol jako taksówki. Zakup elektrycznych Tesli to kolejny krok amsterdamskiego portu lotniczego w kierunku ograniczenia emisji CO2. Na lotnisko w Amsterdamie pasażerów dowożą już elektryczne autobusy dostarczone przez chińskiego producenta BYD.

Minimalny koszt przejazdu elektryczną taksówką Tesli na amsterdamskim lotnisku wyniesie 25 euro. 

REKLAMA

Tesla zapowiada ekspansję na Starym Kontynencie poprzez rozbudowę stacji ładowania samochodów elektrycznych. W informacji przesłanej portalowi Gramwzielone.pl Tesla potwierdziła, że w planach jest budowa pierwszych stacji ładowania także w naszym kraju.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych amerykański producent aut elektrycznych chce uruchomić w najbliższych miesiącach pierwszą, alternatywną do tradycyjnych ładowarek, stację wymiany baterii.

Pierwsza stacja wymiany baterii powstanie na trasie między San Francisco i Los Angeles, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych szybkich ładowarek, tzw. superchargers, korzystanie ze stacji wymiany baterii dla klientów Tesli nie będzie darmowe.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu amerykański producent samochodów elektrycznych niespodziewanie zaprezentował nową wersję swojego flagowego Modelu S. Model D ma być mniejszą i wydajniejszą wersją Modelu S.

Zasięg Modelu D na pełnym ładowaniu wyniesie ok. 440 km, a dzięki dwóm silnikom i napędowi na 4 koła rozpędzi się do „setki” w niewiele ponad 3 sekundy. Maksymalna prędkość wyniesie 250 km/h.

Model D zostanie wyposażony w wiele nowinek technicznych. Jedna z nich pozwoli na automatyczne odczytywanie znaków drogowych i dostosowywanie się do wskazanej na nich prędkości.

Model D będzie też wyposażony w funkcję autopilota.

Naszym celem nie jest stworzenie samochodów niepotrzebujących kierowcy, co jest jeszcze daleką przyszłością. Nazwaliśmy nasz system autopilotem, ponieważ ta funkcja jest podobna do tej, z której korzystają piloci, aby zwiększyć komfort podróży, gdy pozwalają na to warunki. Autopilot Tesli ma na celu ulżenie kierowcy podczas najnudniejszych, a zarazem potencjalnie najbardziej niebezpiecznych momentów podróży – zapewnia Tesla. 

gramwzielone.pl