Leasing samochodów elektrycznych

Leasing samochodów elektrycznych
cogdogblog / Flickr CC-BY-2.0

Athlon Car Lease Polska wraz z e+ poszerzają ofertę leasingu pojazdów z napędem elektrycznym dostępnych na polskim rynku. {więcej}

Obydwie firmy postawiły na rozwiązania typu Full Service – współdziałanie w dostępie do infrastruktury oraz informacji dotyczących miejsca i sposobu ładowania aut oraz pełne zarządzanie flotą.

Efektem połączenia sił jest oferta pełnego zakresu usług e-mobilności. Mający szerokie doświadczenie w leasingu pojazdów Athlon Car Lease Polska zaproponuje klientom korzystne warunki finansowania samochodów elektrycznych. Spółka e+, założona przez Polenergię SA i Alva Technologies i będąca pierwszym integratorem usług dla sektora mobilności elektrycznej w Polsce, dostarczy pełen pakiet usług, w tym dostęp do punktów ładowania aut oraz ich obsługę podczas całego okresu leasingowego. Obecnie e+ rozwija na terenie Polski infrastrukturę punktów doładowania oraz usługi mobilności elektrycznej, w ramach której planuje zainstalować do 2013 roku sieć 300 punktów w 14 największych miastach kraju.

REKLAMA

Pierwszym krokiem w kierunku wdrożenia mobilności elektrycznej w Polsce jest zamówienie dokonane przez Athlon Car Lease Polska w e+ dwóch Peugeotów ION – modeli z napędem elektrycznym wraz z pełnym pakietem usług, w tym indywidualnym punktem dostępu do sieci e+.

REKLAMA

W swojej wypowiedzi na temat strategicznej współpracy z e+ Eric van Vliet, Prezes Zarządu Athlon Car Lease Polska, wyjaśnia: „To partnerstwo pozwoli nam wysunąć się na czołowe miejsce wśród pionierów zrównoważonego transportu w Polsce. Obecnie oferujemy szeroki zakres rozwiązań w zakresie zrównoważonego transportu, co ułatwia naszym klientom podjęcie decyzji o leasingu samochodów elektrycznych.”

Prezes Zarządu e+ Przemysław Łaszczewski dodaje: „Wierzymy, że nasze połączone zaangażowanie w kreowanie rynku mobilności elektrycznej oraz szeroki zakres usług pozytywnie wpłyną na ten zupełnie nowy segment rynku motoryzacyjnego w Polsce. Nasza wspólna oferta z pewnością ułatwi Klientom podejmowanie decyzji o rozszerzeniu floty o samochody elektryczne.”

Według Hansa Blinka, Prezesa Athlon Car Lease International, to partnerstwo jest wielkim osiągnięciem, w pełni zgodnym z misją firmy Athlon, która zakłada wdrażanie zrównoważonego transportu w skali międzynarodowej. „Bardzo się cieszymy, że udało nam się nawiązać współpracę ze spółką e+, która jest silnym kontrahentem na polskim rynku oraz ma takie same ambicje ekologiczne jak my.”

Od wielu lat Athlon Car Lease przoduje w nowatorskich rozwiązaniach w zakresie oferowania odnawialnych produktów i usług. Obecnie firma leasinguje w Europie 150 samochodów elektrycznych, kolejne 350 pojazdów zostało już zamówionych.