Zniżki na zakup EV na Wyspach

Zniżki na zakup EV na Wyspach
Toyota iQ, Toyota press

W ramach promocji ekologicznego transportu brytyjski rząd oferuje 5 tys. funtów zniżki na zakup elektrycznych aut. Jakich modeli? {więcej}

W ramach programu dopłat do samochodów elektrycznych rząd w Londynie przygotował listę samochodów, których zakup może zostać objęty dofinansowaniem. Na liście znalazły się:

– Mitsubishi iMiEV,

– Smart Fortwo,

– Peugeot iON,

– Citroen CZero,

– Nissan Leaf,

– Tata Vista EV,

– Toyota Prius w wersji Plug-in,

– Vauxhall Ampera, 

– Chevrolet Volt

REKLAMA
REKLAMA

Na powyższej liście uwagę zwraca brak Tesli Roadster, a mimo obecności w wyżej wymienionym gronie część z samochodów nie jest jeszcze dostępna na rynku brytyjskim. Vauxhall Ampera, Prius Plug-in i Chevrolet Volt mają trafić do salonów na Wyspach na początku przyszłego roku.

Ceny samochodów znajdujacych się na liście mieszczą się w przedziale 20 – 30 tys. funtów, co oznacza, że w przypadku najtańszych EV’s grant rządu brytyjskiego zredukuje ich koszt aż o 1/4.

Brytyjski rząd wraz z ogłoszeniem listy samochodów elektrycznych podlegających dofinansowaniu poinformował, że będzie ona systematycznie poszerzana o pojawiające się na rynku EV.

Ponadto, wraz z programem dotacji dla właścicieli samochodów elektrycznych, brytyjskie władze wdrażają w całym kraju warty 20 mln funtów projekt budowy stacji ładowania pojazdów na baterie.