Domowe ładowanie EVs

Domowe ładowanie EVs
foto: sekisui house

Innowacyjny, domowy system nie tylko naładuje baterię w elektrycznym Nissanie Leaf. Dzięki niemu w pełni naładowana bateria Leafa może zasilać w energię gospodarstwo domowe przez {więcej}dwa dni.

Czołowe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w prezentacji domowych systemów ładowania samochodów elektrycznych, które wykorzystują m.in. energię generowaną przez znajdujące się na dachu domów autonomiczne systemy solarne.

Swój domowy system do ładowania samochodów elektrycznych pokaże w marcu BMW. Niemiecki koncern przygotowuje nowe rozwiązanie z myślą o elektrycznym BMW ActivE.

REKLAMA
REKLAMA

Podobne systemy opracowały już m.in. Toyota czy Ford. Najciekawiej w tej dziedzinie wypada jednak system Nissana, który jest już sprzedawany w Japonii od połowy ubiegłego roku.

Rozwiązanie Nissana pozwala nie tylko na szybkie naładowanie elektrycznego Nissana Leaf w domowym garażu, ale umożliwia również przekazanie energii z naładowanej baterii Leaf-a do gospodarstwa domowego. Jak zapewnia Nissan, w pełni naładowana, 24-kilowatogodzinna bateria Nissana Leaf może zasilać w energię elektryczną przeciętne gospodarstwo domowe przez dwa dni.

gr