Ile hybryd sprzedała do tej pory Toyota?

Ile hybryd sprzedała do tej pory Toyota?
Gamma Man, flickr cc-by-2.0

Producent Priusa półtora roku temu przekroczył granicę 1 mln sprzedanych hybryd w Japonii, a w maju ubiegłegu roku Toyota sprzedała 2-milionową hybrydę w USA. Ile samochodów z napędem hybrydowym Japończycy sprzedali już w Europie?

Jak do tej pory japoński koncern, który jako pierwszy postawił na rozwój samochodów hybrydowych, dzięki czemu model Priusa jest już dzisiaj niemal synonimem hybrydy, na całym świecie sprzedał w sumie do tej pory 3,5 mln aut łączących napędy spalinowy i elektryczny.

REKLAMA

Po japońskich i amerykańskich drogach jeździ już ponad 3 mln hybryd, a ile egzemplarzy hybrydowych modeli Toyoty udało się sprzedać do tej pory w Europie? Toyota właśnie poinformowała o sprzedaży na Starym Kontynencie 400-tysięcznej hybrydy. W Europie Japończycy sprzedają, oprócz Priusa, także hybrydowe wersje Toyoty Yaris i Auris, a ich celem jest sprzedaż miliona hybryd rocznie.

REKLAMA

Zdaniem ekspertów motoryzacyjnych, mniejsza popularność hybryd w Europie może być efektem przywiązania europejskich kierowców do samochodów z tradycyjnie (ale w ostatnich latach coraz mniej) tańszym napędem diesela. Czy zatem rosnące ceny oleju napędowego skłonią także Europejczyków do przesiadania się do aut z napędem hybrydowym?

gr