REKLAMA
 
REKLAMA

Huby Ekoen dostępne w sieci GreenWay

Huby Ekoen dostępne w sieci GreenWay
Fot. Ekoen

Klienci GreenWay naładują auta elektryczne w hubach Ekoen bez konieczności dodatkowych rejestracji czy kart. Niebawem będą mogli do tego wykorzystać również karty RFID GreenWay.

Największy operator stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce – GreenWay Polska – rozpoczął współpracę z operatorem hubów ładowania Ekoen. Od teraz klienci zarejestrowani w sieci GreenWay mogą korzystać z usług ładowania na stacjach Ekoen.

Jeden wspólny cennik

Dzięki roamingowi krajowemu GreenWay klienci abonamentowi tego operatora zapłacą za usługi tyle samo ile w rodzimej sieci. Klienci, którzy opłacają abonament w GreenWay, za usługę ładowania w hubach Ekoen zapłacą: 2,40 zł za kWh z ładowarki DC i 1,75 za kWh z ładowarki AC w programie Energia Plus. W przypadku programu Energia Max będzie to 2,10 zł za kWh z ładowarki DC i 1,60 za kWh z ładowarki AC.

REKLAMA

Dzięki naszej usłudze roamingu krajowego nasi klienci mogą już korzystać z ładowarek w hubach Ekoen i nie będzie to wymagało wyjścia poza nasz ekosystem: wystarczy aplikacja mobilna GreenWay. Co ważne, w programach Energia Plus i Energia Max nasi klienci za usługę ładowania zapłacą tyle co w naszej sieci, według stawek właściwych dla ich abonamentów – tłumaczy Grzegorz Sońta, Mass Market Department Director w GreenWay Polska.

Warto także wspomnieć, że GreenWay od 1 stycznia znacznie uprościł cennik usług ładowania. Zamiast dwóch stawek zależnych od mocy ładowarki na stacjach DC operator  wprowadził jedną, uśrednioną stawkę. Więcej na ten temat w artykule: Nowy rok – nowy, uproszczony cennik ładowania w sieci GreenWay.

Łatwy dostęp do usług ładowania

Udostępnianie hubów Ekoen w sieci GreenWay wdrożono z wykorzystaniem platformy integracyjnej Intercharge firmy Hubject. Połączyła ona operatora punktów ładowania (Ekoen) oraz dostawcę usług mobilnych (GreenWay). W efekcie powstała największa w Polsce międzyoperatorska sieć ładowania pojazdów elektrycznych, która umożliwia klientom rozliczającym się z siecią GreenWay korzystanie ze stacji innej sieci. Dla użytkowników oznacza to łatwą dostępność i wygodę.

REKLAMA

Ekoen buduje swoje stacje ładowania w formie wielostanowiskowych hubów ultraszybkiego ładowania. Wszystkie stacje korzystają wyłącznie z zielonej energii. Obecnie infrastruktura operatora dostępna jest w ośmiu lokalizacjach w Polsce:

  • Stacja Podgórna 7, Zielona Góra
  • Stacja pl. Matejki, Zielona Góra
  • Hub Rozwojowa 7, Zielona Góra – Nowy Kisielin
  • Hub Lotnisko Okęcie, Warszawa
  • Hub Postępu 14, Warszawa
  • Hub Katowicka 316, Nadarzyn
  • MOP Marwice Zachód
  • MOP Marwice Wschód.

Kolejne huby Ekoen powstaną w Poznaniu i Gliwicach.

GreenWay Polska w ubiegłym roku rozbudował sieć o 77 stacji ładowania w 69 lokalizacjach, w tym przy 9 Miejscach Obsługi Podróżnych (7 z nich przy autostradzie A1). Oznacza to 161 nowych złączy. W publicznej sieci GreenWay w Polsce jest już więc 613 stacji ładowania w 462 lokalizacjach, z czego 361 to stacje DC, a 252 – stacje AC. Łączna liczba punktów ładowania wynosi już 1198. Są to w większości szybkie punkty ładowania o mocy powyżej 100 kW.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Tylko, że ta „rodzima sieć” GW ma dla swoich klientów, nawet tych płacących najdroższy abonament, ceny wyższe niż EKOEN daje zwykłemu klientowi z ulicy, płacącemu kartą, bez żadnych rejestracji i aplikacji; 2,4 zł vs 1,99 zł. Mówię o cenach DC. AC mało kogo interesuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA