Chińskie elektryki wkrótce w Polsce

Chińskie elektryki wkrótce w Polsce
cogdogblog / Flickr CC-BY-2.0

Chińskie samochody elektryczne, w których rozwój zainwestował m.in. guru amerykańskiej giełdy Warren Buffet, pojawią się wkrótce w polskich salonach. {więcej}

Chiński potentat motoryzacjyjny BYD, który specjalizuje się w produkcji samochodów z napędem elektrycznym (EVs), rozpoczyna proces ekspansji na zagraniczne rynki, a jego modele mogą pojawić się wkrótce także w naszym kraju.

Wszystko za sprawą należącej do Krystiana Poloczka firmy Automotive Europe Corporation (AEC), która chińskie auta marki BYD oferuje już na Ukrainie i planuje ich sprzedaż także w naszym kraju.

REKLAMA

Aby jednak chińskie EVs można było sprzedawać w Polsce, muszą najpierw przejść szereg badań, m.in. w zakresie bezpieczeństwa czy recyklingu, i uzyskać euroepejską homologację.

REKLAMA

Za naszą wschodnią granicą w grudniu 2011 i styczniu 2012 Automotive Europe Corporation sprzedał ok. 100 aut marki BYD – tylko, że tam samochody te sprzedawane są z silnikami spalinowymi.

Jaką popularnością chińskie samochody z alternatywnym napędem będą cieszyć się w naszym kraju? W tym roku AEC chce sprzedać na naszym rynku 2 tys. tego rodzaju pojazdów. – Chcemy wystartować z samochodem i autobusem w pełni elektrycznym, a dopiero potem wprowadzać kolejno hybrydę i pojazdy konwencjonalne – „Dziennik” cytuje Jana Krynickiego rzecznika Automotive Europe Corporation.

Czytaj także o innych planach BYD związanych z Polską na Gramwzielone.pl w artykule: BYD zainwestuje w Polsce?

gramwzielone.pl