Renault pokaże samochody elektryczne w Warszawie

Renault pokaże samochody elektryczne w Warszawie
Elektryczny Renault ZOE, flickr cc-by-2.0

Renault Polska zaprezentuje trzy modele samochodów z napędem elektrycznym podczas {więcej}największej w Europie plenerowej imprezy popularyzującej naukę – 16. Pikniku Naukowego. Będzie to pierwsza okazja do bliższego zapoznania się z gamą Renault Z.E., w tym z modelami Fluence Z.E. oraz Kangoo Z.E, które już we wrześniu trafią na polski rynek.

Renault Polska serdecznie zaprasza wszystkich miłośników nauki do odwiedzenia ekspozycji firmy podczas odbywającego się 12 maja br. (sobota) w Warszawie 16. Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Na odwiedzających czekać będą samochody elektryczne z gamy Renault Z.E. Na specjalnym stoisku wystawowym prezentowane będą wchodzące we wrześniu do sprzedaży w Polsce pierwsze modele z tej gamy – Fluence Z.E. i Kangoo Z.E. Na ekspozycji pojawi się także w pełni elektryczny pojazd czterokołowy Twizy, który w marcu zadebiutował na rynku francuskim. Goście będą mieli okazję do bliższego zapoznania się z rozwiązaniami Renault w kwestii pojazdów elektrycznych oraz porozmawiania z ekspertami gamy Z.E.

Fluence Z.E. to pierwszy seryjnie produkowany elektryczny sedan w segmencie C. Model jest przeznaczony dla poszukujących przestronnego i prestiżowego samochodu – jednocześnie ekonomicznego i ekologicznego. Samochód ten odznacza się komfortowym wnętrzem i bogatym wachlarzem użytecznych technologii.

REKLAMA
REKLAMA

Z kolei Renault Kangoo Z.E. jest pierwszym w 100% elektrycznym uniwersalnym samochodem użytkowym o zerowej emisji CO2 (podczas użytkowania) oferowanym w przystępnej cenie. Model ten, również w 2- i 5-miejscowej wersji Maxi, zachowuje identyczne z wersją spalinową parametry użytkowe: identyczną objętość przestrzeni ładunkowej wynoszącą od 2,4 do 4,6 m3, identyczną ładowność 650 kg oraz ten sam poziom komfortu. Kangoo Z.E. zostało w ubiegłym roku wybrane International Van of The Year 2012. Jest to tytuł nadawany przez jury złożone z 22 dziennikarzy europejskich, wyspecjalizowanych w dziedzinie samochodów dostawczych. Po raz pierwszy w historii tytuł ten przyznano samochodowi z napędem elektrycznym w konkurencji z wieloma autami dostawczymi z silnikami spalinowymi.

Twizy, od początku projektowane jako w 100% elektryczny indywidualny środek transportu miejskiego, nie ma swojego odpowiednika na rynku. Ten pojazd, przeznaczony dla jednej lub dwóch osób, charakteryzuje kompaktowa budowa (2,34 m długości i 1,24 m szerokości) oraz możliwość wyboru różnych stylów wnętrza umożliwiających stworzenie indywidualnej przestrzeni.

Celem koncernu Renault jest popularyzacja samochodów przyjaznych dla środowiska w całym cyklu ich istnienia, począwszy od projektu, poprzez produkcję, eksploatację aż do recyklingu. Najważniejszym elementem proekologicznych działań Renault jest samochód w 100% elektryczny. Renault jako pierwszy producent samochodów zaoferuje pełną gamę tego typu aut – od małego pojazdu miejskiego po samochód użytkowy.
materiał PR