Elektryczny autobus marki Solaris będzie woził kibiców na Euro 2012

Elektryczny autobus marki Solaris będzie woził kibiców na Euro 2012
Elektryczny Solaris Urbino Electric będzie woził kibiców na Euro 2012 w Poznaniu

{więcej}Polski, elektryczny autobus Solaris Urbino Electric będzie woził kibiców Euro 2012 w Poznaniu. 

Uruchomienie spejcalnej „elektrycznej” linii autobusowej na Euro 2012 to wspólne przedsięwzięcie firmy Solaris, władz Poznania i Partnerów Konsorcjum Marki Poznań. Elektryczny Solaris będzie kursował podczs Mistrzostw na linii „E”, zatrzymując się m.in. pod hotelami Sheraton, Novotel i Andersia. Przejazd autobusem będzie bezpłatny. 

REKLAMA

Urbino Electric mieści 65 pasażerów, w tym 26. na miejscach siedzących. Jego zasięg, dzięki lekkiej konstrukcji zbudowanej m.in. z włókien węglowych wynosi około 150 km z pełnym obciążeniem. Ładowanie dwóch baterii, z których każda waży po 700 kg, trwa około 1,5 godz. Autobus odzyskuje także energię podczas hamowań. 

REKLAMA

Autobusy marki Solaris jeżdżą już po 350 miastach w 25 krajach, a elektryczny Urbino Electric to najnowszy produkt polskiego producenta. Już wkrótce elektryczne Solarisy mogą pojawić się na ulicach Poznania na stałę. Zalety elektrycznego autobusu zachwalał bowiem podczas premierowego kursu na Euro 2012 prezydent Poznania Wojciech Grobelny, określając go jako przyszłość komunikacji miejskiej w Poznaniu.
gr