Waldemar Pawlak: lepiej kupić drożej, ale energooszczędniej

Waldemar Pawlak: lepiej kupić drożej, ale energooszczędniej
foto: Toyota press

Minsiter gospodarki przekonuje do zakupu aut elektrycznych, które {więcej}mimo większego początkowego kosztu, w dłuższej perpektywie będą generować – jego zdaniem – większe oszczędności i okażą się inwestycją bardziej opłacalną. 

REKLAMA

Jednym z przykładów energooszczędnych inwestycji, do których zachęcał podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Waldemar Pawlak, jest samochód elektryczny (EV). Jak podkreśla szef resortu gospodarki, elektryczne auto to wydatek większy niż w przypadku tradycyjnego samochodu, jednak koszt eksploatacji EV to około 5 zł na 100 km, podczas gdy w przypadku samochodu z silnikiem spalinowym jest to około 50 zł. Ponadto, zdaniem Ministra Gospodarki, w przypadku zakupu elektrycznego pojazdu można skorzystać z dostępnych instrumentów finansowych, które rozłożą początkowy koszt tego rodzaju inwestycji, takich jak leasing konsumencki. 

REKLAMA

– W czasach trudnych i czasach kryzysu bardzo ważne jest promowanie rozwiązań efektywnościowych, nie tylko w wymiarze energii, ale całego wyposażenia, sprzętu, który może być bardziej efektywny” – Polska Agencja Prasowa cytuje Waldemara Pawlaka. 
gr