Niemcy mają problem z realizacją planów w zakresie elektrycznej motoryzacji

Niemcy mają problem z realizacją planów w zakresie elektrycznej motoryzacji
Elektryczne Audi e-tron. Foto: Audi press
{więcej}Bez dodatkowych zachęt dla kierowców samochodów elektrycznych nie uda się zrealizować ambitnych planów rządu Niemiec mających na celu wprowadzenie na drogi 1 mln elektrycznych aut do roku 2020. 
REKLAMA

Cel 1 mln elektrycznych aut do roku 2020 wyznaczyła kilka lat temu kanclerz Angela Merkel. Jednak zdaniem cytowanego przez serws wyborcza.biz Henninga Kagermanna, koordynatora rządu w Berlinie ds. polityki transportu elektrycznego, bez nowych zachęt dla potencjalnych kierowców samochodów elektrycznych, do 2020 roku po niemieckich drogach będzie jeździć co najwyżej pół miliona tego typu pojazdów. 

Wyborcza.biz powołuje się na Związek Niemieckiego Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA), który informuje, że za dwa lata niemieckie koncerny motoryzacyjne mogą mieć w swojej ofercie już 15 elektrycznych modeli. VDA dodaje, że bez poprawy wydajności akumulatorów, elektryczne auta będą użytkowane jedynie w miejskich aglomeracjach. 

REKLAMA

W ubieglym roku Angela Merkel poinformowała, że jej rząd przeznaczy na badania i rozwój elektrycznych pojazdów w ciagu trzech lat nawet 4 mld euro, z czego połowa środków ma trafić właśnie na badania nad bateriami samochodowymi. 
gramwzielone.pl