GM: zasięg samochodów elektrycznych niedługo wzrośnie do ponad 300 km

GM: zasięg samochodów elektrycznych niedługo wzrośnie do ponad 300 km
GE press

{więcej}Zasięg samochodów elektrycznych obecnie dostępnych na rynku to około 150 km. Zdaniem amerykańskiego potentata na rynku motoryzacyjnym, może się on jednak podwoić w zaledwie dwa lata. 

General Motors poinformował, że współpracująca z GM firma Envia Systems opracowała technologię, która pozwoli na zwiekszenie zasięgu elektrycznych aut do ponad 320 km. Dzięki rozwiązaniu od Envia Systems, stosowane w pojazdach elektryczncyh baterie litowo-jonowe mają magazynować więcej energii. Co więcej, zdaniem Envia Systems, dzięki zastosowaniu nowej technologii – tzw. zagęszczenia akumulatorów, auta elektryczne będą dużo tańsze. 

REKLAMA

Zasięg jedynego, znajdującego się w sprzedaży elektrycznego samochodu General Motors – Chevroleta Volt – to około 60 km, po przejechaniu których w samochodzie włącza się dodatkowy silnik spalinowy, który na bieżąco doładowuje baterię. 

REKLAMA

Cena Volta w USA to około 41 tys. dolarów (europejska wersja to Opel Ampera). W Stanach Zjednoczonych kierowcom kupującym elektryczne auta przysługuje jednak zniżka podatkowa, w efekcie której koszt zakupu Volta spada do 33,5 tys. dol. 
gramwzielone.pl