Elektryczne Volkswageny będą produkowane w Poznaniu?

Elektryczne Volkswageny będą produkowane w Poznaniu?
foto: didbygraham, flickr cc-by-2.0

{więcej}Jak informuje „Głos Wielkopolski”, jest szansa, że elektryczny Volkswagen E-Caddy będzie produkowany w poznańskich zakładach Volkswagena. 

Auto znanduje się obecnie w fazie testów. Gdy Volkswagen podejmie decyzję o seryjnej produkcji, która mogłaby rozpocząć się za około 2 lata, jest szansa że elektryczne E-Caddy będą produkowane w Poznaniu. Przed decyzją o seryjnej produkcji konstruktorzy elektrycznego Volkswagena muszą jednak rozwiązać kilka problemów. Jednym z nich jest ograniczony zasięg elektrycznego E-Caddy.

REKLAMA

Na pełnej baterii samochód może przejechać około 100 km, a naładowanie baterii trwa kilka godzin. Kolejny problem to brak infrastruktury do ładowania. Jak jednak informuje „Głos Wielkopolski”, do uruchomienia puntków ładowania elektrycznych pojazdów przygotowuje się Enea. Kłopotem może też być bezgłośna praca silnika elektrycznego pojazdu. Dlatego – jak informuje na łamach „Głosu Wielkpolski” Artur Błoszak z VW Poznań, w E-Caddy zamontowano głośniki emitujące dźwięk przypominający pracę tradycyjnego silnika. 

REKLAMA

Zaletą w użytkowaniu E-Caddy może być natomiast przyspieszenie – znacznie większe niż w przypadku aut z silnikami spalinowymi, a także możliwość odzysku energii podczas hamowania. 
gramwzielone.pl