Cena elektrycznego Renault Fluence w Polsce

Cena elektrycznego Renault Fluence w Polsce
Renault Fluence. Foto: btrplc flickr cc-by-2.0

{więcej}W Polsce można już kupić pierwsze elektryczne modele Renault. 

Pierwszym w 100-procentach elektrycznym modelem Renault, który trafił do sprzedaży w naszym kraju, jest Renault Fluence Z.E. Jego cena w podstawowej wersji „Expression” to 109.990 zł, a cena posiadającej większe wyposażenie „Dynamique” – 115.990 zł. 

REKLAMA

Samochód wyposażony jest w silnik o mocy 70 kW oraz zestaw 22-kilowatogodzinnych litowo-jonowych baterii, dzięki którym jego zasięg to 170-185 km. Czas ładowania może wynosić 6-8 godzin (z użyciem gniazdka 230 V) lub 30 minut w przypadku łądowania przy napięciu 400 V. Konstrukcja auta umożliwia także szybką wymianę rozładowanej baterii z wykorzystaniem systemu QuickDrop. Wymiana zajmuje 3 minuty. 

REKLAMA

Wraz z wprowdzeniem na polski rynek modelu Fluence Z.E. Renault rozpoczął współpracę z RWE, które do elektrycznych modeli francuskiego koncernu będzie oferować rozwiązania przyspieszające ładowanie ich baterii – m.in. urządzenie o nazwie Wall-Box, kórego podstawową wersję o mocy 3,7 kW można kupić w cenie 3400 zł. Dodatkowo RWE zaoferuje biznesowym klientom Renault montaż słupków do ładowania elektrycznych pojazdów.
gramwzielone.pl