Przetestuj elektrycznego Rometa 4E

Przetestuj elektrycznego Rometa 4E
Romet 4E, foto: Romet press

{więcej}Elektryczny Romet 4E to odpowiedź firmy Arkus&Romet Group na aktualne trendy na rynku małych samochodów miejskich. 

Zbudowany w Podgrodziu (woj. podkarpackie) elektryczny Romet 4E to dwuosobowe auto przeznaczone do jazdy głównie po mieście. Jego producent chce, aby dzięki niskiej cenie stał się on alternatywą dla skuterów i motorowerów. Romet 4E ma kosztować od 32 do 36 tys. zł. 

REKLAMA

Jednostka napędowa 4E to silnik o mocy 5 kW, a energia jest kumulowana w 9 akumulatorach, każdy o pojemności 150 Ah, których żywotność szacuje się na ok. 400 ładowań. Na jednym ładowaniu elektryczny Romet będzie mógł przejechać od 90 do 180 km – w zależności od obciążenia i warunków jazdy. 

REKLAMA

Celeme zakończonych właśnie jazd testowych w Warszawie było zebranie opinii o pojeździe od osób, które miały okazję usiąść za kółkiem elektrycznego 4E. 

Testy w Warszawie nie były jednak jedyną okazją do sprawdzenia elektrycznego pojazdu. Wszyscy chętni do przetestowania elektrycznego Rometa mogą zapisać się na jazdę próbną na stronie 4e.romet.pl. Pojazd będzie udostępniany rotacyjnie w 36 punktach sprzedaży Rometa na terenie kraju. 
gramwzielone.pl