Kolejny elektryczny samochód "made in Poland"

Kolejny elektryczny samochód "made in Poland"
materiał prasowy MARR S.A.

{więcej}Produkcję elektrycznego samochodu o nazwie 4E rozpoczyna Romet, a prototyp kolejnego EV opracowanego w naszym kraju pokazała Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. 

Prototyp samochodu elektrycznego opracowanego w Mielcu to efekt projektu MARR, na którego realizację mielecka firma pozyskała 19 mln zł z unijnego Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. Realizacja całęgo projektu trwała 3 lata, a budowa prototypu elektrycznego pojazdu zajęła 18 miesięcy. Oprócz budowy elektrycznego auta MARR w ramach unijnego projektu zrealizował także m.in. 200 stacji ładowania elektrycznych pojazdów w wybranych miastach na terenie naszego kraju. 

REKLAMA

Prototyp samochodu opracowanego przez MARR ma zasięg 150 km i może poruszać się z maksymalną prędkością do 110 km/h. Ładowanie baterii zajmuje do 6 godzin. Szacuje się, że koszt eksploatacji pojazdu wyniesie do 4 zł/100 km – w zależności od wielkości taryfy za energię elektryczną. 

REKLAMA

Niewiadomo, czy – podobnie jak 4E Rometa – elektryczny samochód opracowany w Mielcu trafi do seryjnej produkcji. Autorzy projektu szukają w tym celu inwestora, a szacuje się, że opracowanie wersji produkcyjnej auta może kosztować nawet kilkadziesiąt milionów euro. 
gramwzielone.pl