Biogazowy kontrakt MDI Energia na 16 mln zł

Biogazowy kontrakt MDI Energia na 16 mln zł
Polska Grupa Biogazowa

MDI Energia S.A. pozyskała kolejne zlecenie dotyczące budowy biogazowni rolniczej dla spółki należącej do Polskiej Grupy Biogazowej. To już czwarta biogazownia, której realizację dla spółek z grupy PGB zakontraktowała w tym roku MDI Energia.

Umowa zawarta między MDI Energia S.A. oraz spółką celową PGB Energetyka 20 sp. z o.o. dotyczy budowy elektrociepłowni na biogaz rolniczy w miejscowości Chorzele w gminie Chorzele. Moc instalacji wyniesie 0,999 MW.

Termin realizacji umowy ustalono na 7 miesięcy. Wynagrodzenie wynosi 15,9 mln zł netto.

REKLAMA

To kolejna umowa na wykonanie przez MDI Energia biogazowni dla spółki należącej do Polskiej Grupy Biogazowej.

W ubiegłym miesiącu MDI Energia informowała o kontrakcie na budowę biogazowni o mocy 0,999 MW w miejscowości Gołoszyce, w gminie Baćkowice, dla spółki PGB Energetyka 17 sp. z o.o. Wartość tej umowy wnosi 16 mln zł netto.

Wyższą wartość rzędu 16,96 mln zł na kontrakt podpisany przez MDI Energia również w ubiegłym miesiącu ze spółką PGB Energetyka 11 sp. z o.o., który dotyczy wykonania biogazowni o mocy 0,999 MW w miejscowości Młyny w gminie Radymno.

Wcześniej w tym roku spółka zakontraktowała także realizację biogazowni o takiej samej mocy dla spółki PGB Energetyka 5 sp. z o.o. Ta inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Przyborowice w gminie Gubin. Wartość umowy wynosi 15,57 mln zł.

REKLAMA

Te biogazownie są w grupie projektów, dla których Polska Grupa Biogazowa skutecznie zabezpieczyła 15-letnie gwarancje sprzedaży energii w aukcji przeprowadzonej przez Urząd Regulacji Energetyki w listopadzie 2018 roku.

MDI Energia zrealizowała dotychczas 11 biogazowni, a 7 kolejnych ma być w budowie. Spółka zapewnia, że żadna firma w Polsce nie była wykonawcą tylu elektrowni biogazowych.

Firma specjalizuje się w wykonawstwie także innych odnawialnych źródeł energii, w tym elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych.

W obszarze fotowoltaiki w tym roku spółka pozyskała wyceniony na 350 tys. zł netto kontrakt dotyczący zaprojektowania i wybudowania instalacji fotowoltaicznej dla spółki Orlen Aviation Sp. z o.o.

MDI Energia wypracowała w 2020 roku przychody w wysokości 179 mln zł, notując zysk netto na poziomie ok. 100 tys. zł.

Na 2021 rok zarząd spółki przyjął cel wypracowania przychodów rzędu 259 mln zł oraz zysku netto w wysokości 4,6 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.