Corab rozszerza ofertę o pompy ciepła Clivet

Corab rozszerza ofertę o pompy ciepła Clivet
Corab

Do grona produktów oferowanych przez czołowego polskiego dystrybutora i producenta systemów fotowoltaicznych, firmę Corab, dołączają pompy ciepła Clivet. Olsztyński potentat na rynku PV jest obecnie jedynym dystrybutorem w naszym kraju tej włoskiej marki z ponad 30-letnią tradycją.

Jak działa pompa ciepła? Najprościej mówiąc jest to urządzenie, które pobiera energię cieplną dostępną w otoczeniu budynku, zmagazynowaną w ziemi, wodzie lub powietrzu, a następnie przekazuje ją do instalacji centralnego ogrzewania lub podnosi temperaturę wody użytkowej. Pompa ciepła pełni dokładnie taką samą rolę, jak kocioł węglowy, gazowy lub elektryczny.

Duża wydajność pomp sprawia, że cieszą się ogromną popularnością na rynku, a wielu ekspertów uważa, że przekazywanie ciepła za ich pomocą jest najlepszym sposobem dbania o komfort cieplny. Także pod względem finansowym – korzystanie z darmowego ciepła pochodzącego ze środowiska znacząco obniża koszty ogrzewania obiektu – i ekologicznym, ograniczającym emisję CO2.

Pompy ciepła typu powietrze – woda marki Clivet wykonane w technologii inwerterowej przeznaczone są do ogrzewania, chłodzenia i dostarczania ciepłej wody do użytku codziennego. Dzięki użyciu najnowszych technologii, wbudowanej grzałce górnego źródła oraz przy wykorzystaniu ekologicznego czynnika R32 pracują nawet w najsurowszych warunkach polskiego klimatu.

Modele dostarczane przez Corab posiadają 5-letnią gwarancję, są łatwe w montażu, a w standardzie wyposażono je w bezpłatną aplikację mobilną i moduł WiFi służące do zdalnego monitoringu oraz zarządzania funkcjami pompy. Instalatorzy tych urządzeń mogą dodatkowo korzystać z bezpłatnego modułu serwisowego zdalnego dostępu. Producent zadbał też o cichą pracę swoich pomp.

Dwie wiodące na rynku firmy, liderzy w produkcji pomp ciepła oraz dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla fotowoltaiki, łączą siły w niezwykle korzystnej współpracy. Cieszymy się, że Corab zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę o markę Clivet i jest obecnie jedynym dystrybutorem naszych pomp w Polsce. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie rynkowe naszego partnera gwarantuje pełną dostępność najlepszych pomp dla polskich klientów – powiedział Karol Gruszecki, Clivet Brand Manager.

Pompy ciepła są urządzeniami, na które można otrzymać dotację w najnowszej edycji programu rządowego Mój Prąd 5.0.

 

artykuł sponsorowany