Euros Energy zainstaluje OZE w szkołach za 8 mln zł

Euros Energy zainstaluje OZE w szkołach za 8 mln zł
Euros Energy

Firma Euros Energy wygrała przetarg na modernizację energetyczną trzech szkół w gminie Janikowo. Jako główny wykonawca inwestycji odpowiadać będzie za wykonanie projektu i montaż zeroemisyjnych źródeł ciepła-chłodu oraz energii elektrycznej. Wartość kontraktu to prawie 8 mln zł.

Euros Energy w ramach zlecenia wykona usługi projektowe, które obejmują analizę zapotrzebowania energetycznego budynków w celu doboru mocy pomp ciepła i ich montażu. Wiąże się to m.in. z opisem źródła ciepła i doborem podstawowych urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania systemu.

Do zadań firmy należą także wykonanie projektu i prace dotyczące robót geologicznych, instalacji elektrycznej oraz aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki dla pompy ciepła, a także montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych.

REKLAMA

OZE w szkolnej kotłowni

W ramach inwestycji Euros Energy wykona trzy bardzo podobne instalacje grzewcze składające się z dolnego źródła, czyli odwiertów pionowych, a także maszynowni pomp ciepła o mocy do około 100 kW każda. Będą one zlokalizowane w pomieszczeniach, w których obecnie znajdują się tradycyjne kotłownie.

REKLAMA

W ramach projektu zastąpimy konwencjonalne kotłownie olejowe nowoczesnymi maszynowniami gruntowych pomp ciepła, wraz z odwiertami pionowymi. Przeprowadzimy również wymianę wewnętrznych instalacji CO i CWU oraz zainstalujemy systemy fotowoltaiczne o mocy do 50 kWp w każdej ze szkół – informuje Kamil Kwiatkowski, dyrektor ds. projektów badawczych w Euros Energy.

Jak informuje firma w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl, w wyniku tych prac koszty zużycia energii spadną o około 80 proc., a udział energii odnawialnej w bilansie wzrośnie do około 90 proc.

Już wcześniej mieliśmy okazję realizować podobny projekt dla placówki oświatowej w Chotomowie. Wówczas efektem naszych prac było stworzenie energooszczędnej szkoły oraz obniżenie kosztów eksploatacji o 80 proc. w stosunku do konwencjonalnych budynków – dodaje Kamil Kwiatkowski.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.