Nieuczciwe praktyki sprzedawców energii na Wyspach. Tamtejszy regulator szykuje zmiany

Nieuczciwe praktyki sprzedawców energii na Wyspach. Tamtejszy regulator szykuje zmiany
Energa press

{więcej}Brytyjski regulator rynku gazu i energii elektrycznej Ofgem wprowadza regulacje, które mają uniemożliwić sprzedawcom energii na Wyspach stosowane przez nich w ostatnich latach wykroczenia.

Jak poinformował Ofgem, do tej pory dostawcy prądu i gazu w Wielkiej Brytanii wielokrotnie dopuszczali się wobec swoich klientów wykroczeń polegających m.in. na podawaniu nieprawdziwych informacji handlowych, a nawet na manipulowaniu cenami energii. 

REKLAMA

W dużej mierze praktyki stosowane przez brytyjskich sprzedawców energii wynikały z niejasnych i skomplikowanych zasad rozliczeń z odbiorcami. Teraz ma się to jednak zmienić. Ofgem przygotował regulacje, które mają uprościć prowadzenie rozliczeń i poprawić sytuację odbiorców energii. Pierwsze zmiany mają wejść w życie jeszcze w tym roku, a za ich nieprzestrzeganie sprzedawcom energii mają grozić wysokie kary. 

REKLAMA

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, wśród proponowanych zmian jest m.in. ograniczenie liczby taryf proponowanych przez dostawców do czterech – zarówno dla gazu jak i energii elektrycznej. Z kolei w pierwszym kwartale przyszłego roku wprowadzony zostanie wymóg przedstawiania klientom na każdym rachunku najtańszej dostępnej dla nich taryfy, a od czerwca 2014 r. sprzedawcy energii będą musieli przenieść wszystkich klientów pozostających na tzw. „martwych taryfach”, czyli takich, które nie są oferowane nowym klientom, na najtańsze dostępne taryfy.
gramwzielone.pl