Pod Wrocławiem powstaje pierwszy dom energooszczędny z dopłatą z NFOŚiGW

Pod Wrocławiem powstaje pierwszy dom energooszczędny z dopłatą z NFOŚiGW
foto: Conergy, ESTIF

{więcej}Koło Wrocławia ruszyła budowa pierwszego domu energooszczędnego, którego właściciel skorzysta z kredytu hipotecznego z dopłatą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Inwestor, który zbuduje energooszczędny dom pod Wrocławiem, to pierwszy beneficjent programu NFOŚiGW polegającego na dopłatach do kredytów na domy energooszczędne i pasywne. Program NFOŚiGW, chociaż wystartował już kilka miesięcy temu, jak na razie nie cieszy się popularnością i przystąpiło do niego dopiero kilka banków. Pozostałe zwlekają z uaktywnieniem swojej oferty. W efekcie, do tej pory przyznano zaledwie jeden kredyt na budowę domu energooszczędnego, którego właściciel otrzyma dopłatę z NFOŚiGW. Kredytu udzielił Bank Ochrony Środowiska. 

REKLAMA

Jak informuje „Puls Biznesu”, właściciel powstającego pod Wrocławiem domu energooszczędnego, którego powierzchnia wyniesie 118 m2 i którego roczne zużycie energii oszacowano na 33,95 kWh/m2, otrzyma dopłatę w wysokości 30 tys. zł. Wartość całej inwestycji ma wynieść ok. 410 tys. zł. 

REKLAMA

Pieniądze z konta NFOŚiGW zostaną wypłacone już po zrealizowaniu budowy i po pozytywnej weryfikacji inwestycji przez audytora energetycznego. 
gramwzielone.pl