Krajowy producent rozwiązań BIPV zwiększa sprzedaż

Krajowy producent rozwiązań BIPV zwiększa sprzedaż
ML System

ML System zgodnie z danymi szacunkowymi w pierwszym półroczu 2020 r. wypracował 55,2 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 13,8 mln zł EBITDA. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 31 proc. oraz 106 proc. W 2024 r. spółka zamierza osiągnąć ponad 400 mln zł przychodów ze sprzedaży, wypracowując ją dzięki komercjalizacji technologii kwantowanej.

Dawid Cycoń, prezes i współzałożyciel ML System, ocenia, że wypracowane wyniki odzwierciedlają aktualny potencjał firmy bazujący przede wszystkim na produktach i rynkach zbytu w obszarze BIPV i klasycznej fotowoltaiki. W najbliższych latach rozwój firmy ma jednak napędzać nowa technologia, nad którą pracuje ML System.

– Realizacja w latach 2020-2024 założeń strategicznych opierających się na rozwoju potencjału w ramach innowacyjnych projektów fotowoltaicznych Active Glass, 2D Glass oraz Quantum Glass pozwoli nam wkroczyć w „nową erę kwantową”, a w efekcie dokonać skokowego wzrostu wyników finansowych – komentuje Dawid Cycoń.

REKLAMA

ML System oczekuje, że na koniec 2023 r. będzie dysponować łączną zdolnością produkcyjną kwantowych szyb zespolonych w wysokości do 20 tys. m2 miesięcznie. Rezultatem realizacji strategii ma być osiągnięcie w 2024 r. przez spółkę przychodów ze sprzedaży przekraczających 400 mln zł przy atrakcyjnej rentowności.

ML System dostrzega perspektywę wzrostu na rynku szkła architektonicznego oraz automotive. Potwierdzeniem dokonań technologicznych spółki jest umowa o strategicznej współpracy z amerykańskim koncernem Guardian Glass – jednym z globalnych liderów branży szkła budowlanego, na mocy której produkty ML System będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie.

REKLAMA

Spółka nawiązała także strategiczne partnerstwo z Pilkington Automotive Poland, wiodącym dostawcą szyb do większości producentów samochodów, ukierunkowane na wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie „QDrive”.

Akcjonariusze ML System podczas walnego zgromadzenia, które odbyło się 24 lipca, podjęli decyzję o publicznej emisji do 730 tys. akcji w trybie bezprospektowym. Łącznie spółka zamierza wyemitować do 1,5 mln akcji, stanowiących do 21 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym.

W terminie do 30 września planowane jest zwołanie kolejnego walnego zgromadzenia, podczas którego pod głosowanie poddana zostanie uchwała dotycząca emisji do 770 tys. akcji w trybie prospektowym.

Pozyskany w ten sposób kapitał zostanie przeznaczony na rozwój autorskich technologii dedykowanych fotowoltaice zintegrowanej z budynkami. Więcej na ten temat w artykule: Pod Rzeszowem ruszy produkcja fotowoltaicznych szyb. 300 euro za m2.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.