Zadłużona spółka fotowoltaiczna Boscha zmienia nazwę

Zadłużona spółka fotowoltaiczna Boscha zmienia nazwę
aleo solar press

{więcej}Podczas wczorajszego zebrania udziałowców należącego do grupy Bosch producenta paneli fotowoltaicznych Aleo solar postanowiono o zmianie jego nazwy. Od 30 kwietnia br. spółka będzie nosić nazwę AS Abwicklung und Solar-Service AG. 

Właściciel Aleo solar – Bosch – w ubiegłym roku postanowił sprzedać swoje aktywa w branży fotowoltaicznej – w tym przynoszącą duże straty spółkę Aleo solar specjalizującą się w produkcji paneli fotowoltaicznych. 

W lutym br. część aktywów i prawa do marki „Aleo solar” kupił SPC Solar GmbH – zarejestrowana w Hamburgu spółka założona przez konsorcjum firm, w skład której wchodzi tajwański fundusz Sunrise Global Solar Energy, grupa Pan Asia Solar z Hong Kongu oraz firma Choshu Industry z Japonii. 

REKLAMA
REKLAMA

SPC Solar GmbH zapłaci Boschowi za przejęcie linii produkcyjnych Aleo solar w niemieckim mieście Prenzlau i praw do marki oraz patentów symboliczne 1 euro, a w dodatku Bosch dopłaci do przejęcia 10 mln euro. 

Dzięki przejęciu aktywów Aleo solar przez inwestorów z Azji, pracę w zakładach w Prenzlau utrzyma 200 osób. Nowy właściciel zapewnił też o spłacie wszystkich zobowiązań Aleo.

gramwzielone.pl