Saule Technologies przyspiesza wejście na giełdę

Saule Technologies przyspiesza wejście na giełdę
Saule Technologies

Saule Technologieszwiązana z grupą Columbus Energy spółka pracująca nad komercjalizacją paneli fotowoltaicznych wykonanych z perowskitów – wejdzie na Giełdę Papierów Wartościowych przy wsparciu Blumerang Investors S.A.  Wejście na giełdę da nam transparentność i wiarygodność zapewnia Olga Malinkiewicz z Saule Technologies.

January Ciszewski, związany z Columbus Energy i reprezentujący Blumerang Investors S.A., aktualizuje koncepcję na spółkę i zaprasza do niej Saule Technologies SA – spółkę przygotowującą się do uruchomienia produkcji perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, w której udziały od ubiegłego roku posiada Columbus Energy SA.

Ten ruch ma związek z inną decyzją związaną ze spółkami z grupy Columbus Energy i zakładającą odsunięcie w czasie giełdowego debiutu firmy Columbus Elite S.A. budującej sieć franczyzy na rynku fotowoltaicznym.

REKLAMA

– Columbus Elite to bardzo ważne ogniwo w Grupie Kapitałowej Columbus Energy. Dzięki technologii sprzedaży Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja, reprezentujących zarząd spółki, skalujemy się wszyscy równolegle. „Zielona Franczyza”, czyli nowa oferta, jaką teraz wspólnie wdrażamy, jest unikatowym systemem  współpracy dla sieci sprzedaży i agentów. Rozumiem podejście naszych wspólników, że lepiej chwilę poczekać z debiutem na giełdzie i skupić się na rozwoju biznesu. Sam wiem, jak wieloma informacjami musimy się dzielić z rynkiem, a gdybyśmy nie byli publiczni, wolelibyśmy zachować to jako informacje wewnętrzne – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy SA.

Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus Elite S.A., zapowiada, że w najbliższym czasie podpisana zostanie nowa umowa inwestycyjna z Columbus Energy, jednak główne założenia współpracy się nie zmienią.

– Wspólnie zdecydowaliśmy się dojść do porozumienia w sprawie rozwiązania umów z Blumerang. Tempo naszego rozwoju, wprowadzenie oferty “Zielonej Franczyzy” oraz ambicja konsolidacji rynku sprzedaży agencyjnej wymaga skupienia się  przede wszystkim na działalności operacyjnej,  aby cała Grupa mogła skalować się w takim tempie. Nie mamy dziś wystarczająco czasu, żeby go poświęcać na prace związane z budowaniem wartości spółki z punktu widzenia rynku kapitałowego wyjaśnia Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus Elite S.A

– Istotne, abyśmy reinwestowali zysk, jaki generujemy. Dlatego inwestycje kapitału w farmy fotowoltaiczne, długoterminowe aktywa, mogą dać w przyszłości świetną wartość również dla inwestorów z rynku kapitałowego. Teraz chcemy skupić się na rozwoju spółki i agregowaniu sieci sprzedaży w ramach naszej oferty, ale nie wykluczamy – i jest to naszą ambicją – że w niedalekiej przyszłości zawitamy na warszawskim parkiecie. Czujemy, że nasze know-how i jego efekty, ktróre dajemy całej Grupie Kapitałowej Columbus, powinno jeszcze pozostać w sferze niepublicznej – dodaje Rafał Kołłątaj, wiceprezes Columbus Elite S.A.

January Ciszewski, prezes JR Holding S.A., reprezentujący też Blumerang Investors S.A., zapewnia, że wejście na giełdę Columbus Elite może poczekać.

REKLAMA

– Całkowicie rozumiem decyzję Columbus Elite, jest to rozsądna strategia rozwoju biznesu. Ponieważ JR Holding S.A. posiada umowę z Saule Technologies i wspólnie poszukiwaliśmy opcji wejścia na giełdę, zaproponowałem wejście przez Blumerang Investors S.A., zwłaszcza że spółka była przygotowana do takiej transakcji. Liczę, że szybko będziemy finalizować pozostałe dokumenty – komentuje January Ciszewski.

Olga Malinkiewicz, współtwórca i CEO Saule Technologies S.A, informuje, że spółce udało już przenieść efekty prac w laboratorium na pilotażową linię produkcyjną, która powstała we Wrocławiu.

– Jesteśmy w historycznym momencie, nie tylko dla nas, ale możliwe że również dla całego świata odnawialnej energetyki użytkowej. Ogniwa perowskitowe przenieśliśmy z laboratorium na linie produkcyjną. To światowy przełom, a możliwości zastosowania tej technologii są praktycznie nieskończone. Podchodzimy jednak z pokorą do procesu komercjalizacji, aby zrobić to w sposób właściwy. Wejście na giełdę da nam kolejny element, czyli transparentność i wiarygodność – ocenia Olga Malinkiewicz.

– Czekaliśmy z niecierpliwością na informację, którą spółkę zaproponuje nam JR Holding. Rozpoczynamy proces połączeniowy od termsheetu, który jest dla nas początkiem szeregu działań, o jakich na bieżąco będziemy informować rynek kapitałowy – dodaje Piotr Krych, współtwórca i CEO Saule Technologies S.A.

Columbus Energy SA zainwestował w Saule Technologies kwotę 10 mln euro, zyskując w zamian 20 proc. udziałów w spółce.

Fundusze pozyskane od Columbusa mają zostać przeznaczone na rozwój pierwszej na świecie linii produkującej ogniwa perowskitowe – ultracienkie, utralekkie, elastyczne i transparentne ogniwa fotowoltaiczne mające przewyższać możliwościami zastosowania tradycyjne ogniwa krzemowe.

Wcześniej w Saule Technologies zainwestował m.in. japoński milioner Hideo Sawada, wydając na ten cel kwotę około 20 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.