GoldenPeaks zwiększa portfel farm PV w Polsce

GoldenPeaks zwiększa portfel farm PV w Polsce
GoldenPeaks Capital

Fundusz GoldenPeaks Capital uruchomił w województwie lubuskim swoje kolejne farmy fotowoltaiczne, powiększając portfel realizowanych w Polsce elektrowni PV do 86 MW.

Kolejna inwestycja fotowoltaiczna w naszym kraju, za którą stoi GoldenPeaks Capital, jest zlokalizowana w Pszczewie w woj. lubuskim i składa się na nią 8 farm PV o jednostkowej mocy po 1 MW, które zostały umieszczone na obszarze około 16 hektarów.

Za realizację inwestycji odpowiadała firma Spectris Energy – spółka zależna GoldenPeaks.

REKLAMA

Do budowy farm fotowoltaicznych w Pszczewie zostały wykorzystane dwustronne moduły fotowoltaiczne. Inwestor zakłada, że zastosowanie tej technologii pozwoli zwiększyć uzyski energii o 5-10 proc. w porównaniu do instalacji, które zostałyby zrealizowane w oparciu o jednostronne moduły.

Wraz z uruchomieniem farm fotowoltaicznych w Pszczewie zrealizowany w naszym kraju przez GoldenPeaks portfel farm PV wzrósł do 86 MW, na co składają się projekty o jednostkowych mocach do 1 MW.

REKLAMA

Dla tego portfela finansowanie zostało zamknięte zaledwie w grudniu 2020 r. Kredyty na budowę farm PV przyznały banki BayernLB i Siemens Bank.

Zarejestrowany na Malcie fundusz ma obecnie rozwijać w naszym kraju projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy około 1 GW, w tym obok wybudowanych 86 MW, na zaawansowanym etapie mają być kolejne projekty o mocy ok. 400 MW.

Kilka miesięcy temu GoldenPeaks Capital informował o zabezpieczeniu finansowania umożliwiającego rozpoczęcie kolejnych inwestycji na polskim rynku fotowoltaicznym poprzez sprzedaż obligacji wartych 35 mln euro funduszowi Eiffel Investment Group, który już wcześniej angażował swoje środki w inwestycje w fotowoltaikę w naszym kraju, a który globalnie zarządza funduszami wartymi ponad 3 mld euro.

Dzięki funduszom pozyskanym ze sprzedaży obligacji GoldenPeaks Capital chce uruchomić realizację dwóch kolejnych portfeli farm PV o mocy 150-200 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.