Spółka z rynku OZE zawiesza ofertę publiczną

Spółka z rynku OZE zawiesza ofertę publiczną
Vortex Energy

Przed dwoma tygodniami Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt planującej wejście na Giełdę Papierów Wartościowych spółki Vortex Energy S.A. Teraz jednak spółka poinformowała o czasowym zawieszeniu oferty publicznej. 

Jak zapewniał deweloper, IPO miało zwiększyć skalę jego działalności w zakresie rozwoju projektów OZE. Spółka szacowała wpływy z emisji nowych obligacji na 150 mln zł.

Teraz jednak plany pozyskania kapitału na rozwój zostaną odłożone. Pod koniec ubiegłego tygodnia Vortex Energy poinformował, że czasowo zawiesza ofertę publiczną, co wytłumaczono „inwazją Rosji na Ukrainę i negatywnym wpływem tego wydarzenia na rynki finansowe w postaci wysokiej niestabilności cen akcji”

REKLAMA

Jednocześnie Vortex Energy zapewnił, że jego intencją jest przeprowadzenie transakcji po ustabilizowaniu się otoczenia rynkowego, co pozwoli na podjęcie decyzji inwestycyjnych przez potencjalnych inwestorów, którzy wyrazili zainteresowanie ofertą.

Vortex Energy jest jednym z pionierów sektora OZE w Polsce, który posiada ponad 18-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju projektów farm fotowoltaicznych i wiatrowych na terenie Polski i Niemiec.

REKLAMA

Obecnie działalność Vortex Energy koncentruje się wyłącznie na terenie Polski. Grupa prowadzi działania od planowania i rozwoju, poprzez budowę oraz zarządzanie techniczne, aż po sprzedaż i zakup projektów na rynku OZE.

Łączna moc projektów zrealizowanych przez spółkę w Polsce i w Niemczech wynosi ponad 425 MW, z czego około 320 MW powstało w Polsce.

Aktualnie Vortex Energy posiada projekty na różnym etapie rozwoju o łącznej mocy około 12,7 GW, z czego ok. 1,4 GW stanowią projekty farm wiatrowych oraz ok. 11,3 GW projekty farm fotowoltaicznych. Około 1,7 GW ma zabezpieczone tytuły prawne do gruntów, w tym projekty o mocy 878 MW są na etapie uzyskiwania warunków przyłączenia.

Ponadto spółka ma obecnie kilkadziesiąt projektów gotowych do budowy na terenie Polski. Są to projekty farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 172 MW, w tym 103 MW to projekty farm wiatrowych, a 69 MW to projekty solarne.

Większość zrealizowanych inwestycji ma trafić na sprzedaż. Vortex Energy zakłada, że docelowo do 2025 roku w swoim portfelu pozostawi farmy wiatrowe o łącznej mocy około 100 MW oraz elektrownie fotowoltaiczne o mocy ok. 20-25 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.