Instalatorze OZE! Czas na nowe uprawnienia i umiejętności praktyczne

Instalatorze OZE! Czas na nowe uprawnienia i umiejętności praktyczne
ATUM

Rok 2022 to rok nowych technologii, programów wsparcia i gigantycznych inwestycji w sektorze odnawialnych źródeł energii. Przy tak zawrotnym tempie rozwoju nie zapominaj o zaktualizowaniu swojej wiedzy oraz przygotowaniu się do realizacji nowych zamówień.

Na wiosnę 2022 roku Centrum Szkoleń ATUM przygotowało szereg nowych rozwiązań, możliwości rozwoju oraz zdobycia praktycznych umiejętności na bazie akredytowanych i certyfikowanych szkoleń.

Obecnie rynek cierpi na niedobór personelu mającego stosowne kwalifikacje. W najbliższym czasie każda z instytucji przyznając jakiekolwiek zewnętrzne środki finansowe. będzie wymagała, aby instalacja wykonywana była przez kwalifikowany personel. Głównym powodem jest bezpieczeństwo inwestora i możliwość weryfikacji wykonanego montażu, np. po numerze certyfikatu instalatora wydanego przez UDT. Szczególną uwagę należy zwrócić na rosnące zainteresowanie klientów w sektorze pomp ciepła, klimatyzacji czy magazynowania energii.

REKLAMA

Jakie szkolenia proponuje akredytowany ośrodek szkoleń ATUM?

Wybierz dla siebie akredytowane i certyfikowane usługi szkoleń, których program skupia największą liczbę zajęć praktycznych na rynku:

Kurs certyfikowanego instalatora pomp ciepła z wykonaniem montażu hydraulicznego oraz projektowania pomp ciepła.

REKLAMA

Kurs certyfikowanego instalatora pomp ciepła skierowany jest głównie do osób, które chcą zupełnie od podstaw nauczyć się wykonywać instalacje pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi. Kurs został podzielony na kilka modułów. Rozpoczyna się od montażu pompy ciepła na specjalnie przygotowanej platformie z pompą ciepła typu split firmy Viessmann. Kolejnym modułem są praktyczne podłączenia hydrauliczne w instalacjach pomp ciepła.

Podczas szkolenia każdy z uczestników rozpoczyna montaż pompy ciepła od przygotowania stanowiska pracy, podwijanie kształtek gwintowanych czarnych, żeliwnych oraz mosiężnych (pakułą i pastą). Uczestnicy wykonują zgrzewanie rur PP, zaciskanie stali, następnie składana zostaje instalacja oraz napełniany jest układ instalacji. Podczas szkolenia wykonywana jest próba ciśnieniowa oraz uruchomienie systemu. Modułem kończącym szkolenie jest projektowanie pomp ciepła.

Jako przyszły instalator powinieneś posiadać wiedzę o tym, jak przystąpić do projektu instalacyjnego. W tym celu podczas kursu nabędziesz umiejętność wykonania projektu pompy ciepła dla inwestora. Nauczysz się obliczać zapotrzebowanie na ciepło oraz obsługiwać program doborowy.

Więcej o szkoleniu: https://www.atum.edu.pl/produkt/kurs-certyfikowany-instalator-pomp-ciepla/.

Dostępne są również szkolenia podstawowe, hydrauliczne oraz projektowanie w osobnych modułach – sprawdź na stronie: www.atum.edu.pl/szkolenia-atum.


artykuł sponsorowany